Trump se vyfotil s Biblí před kostelem. Křesťanství není pro reklamu, ozývá se kritika

Washinghton – Prezident Donald Trump v pondělí navštívil episkopální kostel Sv. Jana v blízkosti Bílého domu, který byl během nočních protestů kvůli smrti George Floyda zapálen.

Trump stál před kostelem, zvedl Bibli a řekl: „Máme skvělou zemi. Nejskvělejší zemi na světě.“

Agentura Associated Press informovala, že před Trumpovou návštěvou povaladajstvrolicie vytlačila pokojné demonstranty použitím slzného plynu.

Trumpovo rozhodnutí navštívit poškozený dvěstěletý kostel, který se nachází pár kroků od Bílého domu, vyvolalo smíšené reakce, přičemž kritici to nazvali reklamou na úkor křesťanských symbolů. Trump má své přívržence právě u křesťanských voličů a na podzim jsou naplánované prezidentské volby.

Biskupka Mariann Edgar Buddeová, která dohlíží na sv. Jana ve Washingtonu, uvedla, že byla „pobouřena“.

„Dovolte mi to vyjasnit: prezident právě použil Bibli, nejsvatější text židovsko-křesťanské tradice, a jeden z kostelů mojí diecéze jako pozadí pro své poselství, které je v rozporu s Ježíšovým učením,“ uvedla pro CNN reverendka Buddeová

Republikán Marco Rubio obhajoval prezidentovo rozhodnutí navštívit kostel a označil protestující za „profesionální agitátory“.

„Věděli, že ulice musí být prázdné před sedmou hodinou kvůli zákazu vycházení. Ale úmyslně tam zůstali, aby spustili policejní akci a získali příběh, že „policie zaútočila na pokojné protesty, “ napsal na Twitteru.

Evangelista Franklin Graham v reakci na tuto událost napsal. „Děkuji, prezidentu Trumpovi. Bůh a jeho slovo jsou jedinou nadějí pro náš národ,“ napsal na Facebooku.

Protesty se již několik dní konají po celé zemi, protože bylo zveřejněno video bílého policisty klečícího na krku Afroameričana Floyda, který následně zemřel na udušení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 3. června 2020  Foto: Twitter White House – Donald Trump

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Papež reklamu dělá dost často a je divné, že to daným osobám nevadí…když jim to zrovna vadí u Trumpa, který není hlavou církve ale jen řadovým členem.
    Když to tedy dělá hlava jejích církve měli by začít u ní… dle jejich církevní kázně :).

    Odpověď
  2. Že je Trump businessman, to ještě neznamená, že musí dělat nějakou zprofanovanou reklamu. On je především prezidentem Spojených států a jako takový jde příkladem národu a něco tímto deklaruje – zřejmě důležitost Božího slova a modlitby. Dělá i jiné věci (např. má modlitební tým a v Bílém domě se každý den začíná práce modlitbou), které mě utvrzují v tom, že to myslí vážně! Já si ho vážím.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář