Uganda: Muž uprchl ze země poté, co zapálil manželku za to, že přijala Ježíše Krista

„Když jsem ho uviděla, dostala jsem strach, protože jsem měla s sebou traktáty evangelia a malou novozákonní Bibli, kterou jsem nemohla schovat.“

SOUVISEJÍCÍ Evangelista v Ugandě zabit za to, že vedl muslimy ke Kristu

Ve východní Ugandě byla hospitalizována žena s vážnými popáleninami poté, co její muslimský manžel zjistil, že konvertovala ke křesťanství.

Hajara Namwase, 32letá matka tří dětí z vesnice Kenkebu ve městě Budaka, se stále léčí v nemocnici s popáleninami třetího stupně poté, co ji její manžel, 42letý Musa Kalele, 17. října polil benzínem a zapálil, uvedla pro Morning Star News přítelkyně oběti.

Poté, co 3. května přijala Krista, zatímco její manžel byl na služební cestě v Jižním Súdánu, navštěvovala Namwase pravidelně společenství malé skupiny v Budace s přítelkyní, která ji seznámila s evangeliem a dalšími křesťany. Když se 17. října vrátila ze setkání skupinky věřících domů, zjistila, že se její manžel vrátil ze služební cesty v Jižním Súdánu.

„Když jsem ho uviděla, dostala jsem strach, protože jsem měla u sebe několik traktátů evangelia a malou novozákonní Bibli, které jsem nemohla schovat,“ řekla Namwase své přítelkyni, jejíž totožnost z bezpečnostních důvodů nezveřejňujeme.

Když Kalele uviděl Bibli a další křesťanskou literaturu, rozzuřil se, odešel z místnosti a vrátil se s nádobou s benzínem, uvedla.

„Vzal několik prostěradel, omotal je kolem mého těla a pak mě vyvedl z domu,“ řekla Namwase své přítelkyni. „Přinutil mě, abych si lehla. Vzal benzín, pak mě polil a zapálil.“

Její dcera zalarmovala sousedy, kteří ji zachránili a odvezli do regionální nemocnice v Mbale. Později přijela její sestra, aby jí pomohla s přijetím do nemocnice, a 24. října byla převezena do nemocnice v Kampale na specializovanější léčbu.

Její manžel uprchl do Jižního Súdánu, sdělil Morning Star News příbuzný napadené křesťanky. Namwase řekla, že se obává, kde bude po propuštění bydlet, protože všichni její příbuzní jsou muslimové, a co bude s jejími dětmi ve věku 4, 6 a 9 let, které se dostaly do péče babičky z otcovy strany.

Namwase, která je stále hospitalizována v Kampale, má popáleniny třetího stupně na většině těla, uvedly křesťanské zdroje z oblasti pro Morning Star News.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. listopadu 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář