Křesťan dnes

Ukrajinský evangelikální vůdce řekl, že Rusko se zaměřuje na ukrajinské křesťany.

Pavlo Ungurian, výkonný tajemník Ukrajinského evangelikálního konzervativního hnutí, ocenil podporu, které se jeho zemi dostalo od vlády Spojených států a amerických církví. Upozornil, že Rusko pronásleduje křesťany na Ukrajině, a poukázal na nedávný bombový útok na kostel v Kupjansku, při kterém zahynul kněz. 

V rozhovoru pro list The Christian Post, který následoval po jeho obhajobě ve Washingtonu minulý týden, Ungurian označil Ukrajinu za „hraniční zemi pro celý evropský kontinent“ a zdůraznil, proč země potřebuje mezinárodní podporu.

SOUVISEJÍCÍ Dcera a vnuk baptistického pastora zahynuli při útoku ruského dronu na Oděsu 

„Nebojujeme jen za svobodu Ukrajiny, ale za celou Evropu a pobaltské země,“ řekl Ungurian v rozhovoru pro CP. „Jsme na hranici mezi světlem a tmou, mezi Západem a Východem, mezi civilizací, která vznikla na židovsko-křesťanských hodnotách.“ 

Ungurian se setkal s několika politickými představiteli, včetně demokratického senátora Richarda Blumenthala a republikána Lindseyho Grahama. Bývalý poslanec řekl CP, že politikům ukázal fotografie zabitých křesťanů a vyzval je, aby pokračovali v podpoře Ukrajiny. 

Ungurian vyzdvihl smrt ukrajinského kněze Jurije Klymka, který byl mezi čtyřmi lidmi zabitými minulý týden poté, co Rusko shodilo bombu na kostel Ježíše Krista v ukrajinském městě Kupjansk. Rusko také minulý týden použilo íránské bezpilotní letouny v Oděse, které zabily nejméně 12 lidí, včetně dcery a vnuka baptistického pastora.

„Musíme zastavit Putina,“ dodal Ungurian. „Naše civilizace se musí sjednotit, protože to vypadá, že zlé síly se spojují, aby naši civilizaci zničily.“ 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. března 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version