Únosy, znásilnění a nucená, manželství: denní chléb pákistánských křesťanek

Lahaurá/Nové Dílí – V Pákistánu byla unesena čtrnáctiletá dívka. Násilím byla donucena vzít si svého únosce. Poté, co od něj utekla, se musela se svou rodinou skrývat. Později u soudu svědčila, jak byla zneužívána a vydírána. Její právník podal u soudu žádost o zrušení oddacího listu. V současné době probíhá v Lahore u Vrchního soudu odvolací řízení.  

Tehmina Arora, pro neziskovou křesťanskou organizaci ADF International prohlásila: „Nikdo nesmí být kvůli své víře pronásledován. Ačkoli byly případy pronásledování křesťanů v Pákistánu podrobně zdokumentovány, místní orgány nepodnikly na jejich ochranu téměř nic. V Pákistánu jsou mladé křesťanky kvůli své víře unášeny a násilně islamizovány. Případ Marie je šokujícím dokladem těchto praktik.

Předchozí rozhodnutí Vrchního soudu v Lahore, které nařídilo Marii vrátit se ke svým únoscům, ohrozilo všechny křesťanky v Pákistánu. Pákistánská vláda a soudy musí chránit práva nezletilých dívek, které jsou do sňatků nuceny. 

Doufáme, že mezinárodní společenství nebude přivírat oči nad tím, co se v Pákistánu děje, a pomůže chránit křesťanské i jiné menšiny, které patří těm nejzranitelnější skupinám v zemi.“ 

Náboženská perzekuce v Pákistánu

Mariin případ není ojedinělým incidentem. Každý měsíc jsou hlášeny další únosy křesťanských dívek, které jsou násilně donuceny přijmout islám a vzít si svého únosce. Když pak uniknou svému únosci, úřady se zdráhají poskytnout těmto nezletilým dívkám pomoc,“ řekla Sumera Shafique, Mariina právnička. 

Pákistán je pro křesťany druhou nejnebezpečnější zemí světa. Podle výroční zprávy Americké komise pro mezinárodní náboženskou svobodu za rok 2020 je v současné době téměř 80 lidí uvězněno za rouhání, z nichž nejméně polovina čelí doživotnímu trestu nebo dokonce trestu smrti. Menšiny jsou vystaveny násilí davu, přičemž se pachatelé těší ze strany úřadů beztrestnosti.

Podle místních organizací pro lidská práva je kolem tisíce žen a dívek ročně násilně donuceno přijmout islám a nuceně se vdát. Většinou mladé dívky unesou, znásilní a vydírají. Místní státní orgány jsou v takových případech často spoluviníky a případy odmítají vyšetřovat.


Mezinárodní společenství musí přijmout opatření, které by zabránilo tak extrémnímu porušování základních práv v Pákistánu. Mariin případ je častým příkladem toho, čemu náboženské menšiny v zemi čelí. To nelze tolerovat. Každý člověk má právo svobodně si vybrat svou víru a praktikovat ji, aniž by se musel obávat únosu, násilí a znásilnění,“ řekl Paul Coleman, výkonný ředitel ADF international.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: pronasledovanykrestan.cz Datum: 2. října 2020 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář