„Už nejsem váš problém“ – Beth Mooreová o svém zařazení do zprávy o „doktrinálním odklonu“ v SBC

Spisovatelka a biblická učitelka Beth Mooreová veřejně reagovala na zařazení svého jména do nedávné zprávy organizace Síť konzervativních baptistů (CBN) o „doktrinálním odklonu“ u Jižních baptistů (SBC). Mooreová byla dlouholetou baptistkou a spolupracovnicí společnosti Lifeway Christian Resources, v roce 2021 však denominaci opustila. 

Občanské sdružení pastorů a vedoucích v SBC, kteří se snaží „změnit směr“ denominace od toho, co považují za „liberální odklon“, zveřejnilo ve středu 18. ledna 49-stránkovou zprávu. 

Portál ChurchLeaders informuje, že do jejich dlouhého, i když „ne vyčerpávajícího“ seznamu stížností na denominaci byla zahrnuta skutečnost, že Mooreová v letech 2019 a 2021 pronesla kázání ve sborech přidružených k SBC, což podle CBN není v souladu s doktrínou denominace zachycenou v dokumentu nazvaném Baptistická víra a poselství

SOUVISEJÍCÍ Beth Moorová kritizuje křesťany, kteří „démonizují“ rozvod jako nejhorší hřích

„Vyřešeno, Beth Mooreová opustila SBC z velké části proto, aby se distancovala od hyperfundamentalistů, kteří neustále pořádají hony na liberální potížisty, mezi nimiž ironicky jmenují mnoho těch, kteří milují Ježíše, Bibli a evangelizaci,“ napsala Mooreová na Twitteru.

„Už nejsem vaším problémem a nepatřím do vaší zprávy,“ dodala.

V prosinci 2021 bylo zveřejněno, že Mooreová a její manžel začali po odchodu z SBC navštěvovat anglikánský sbor a sloužit v něm. 

Ke zprávě CBN se kriticky vyjádřili i další, včetně severokarolínského pastora Bruce Franka, který vedl pracovní skupinu SBC pro sexuální zneužívání, jež na výročním zasedání Konventu v roce 2022 přišla s návrhem reforem, které by měly problém sexuálního zneužívání řešit. Zástupci hlasovali drtivou většinou pro tyto reformy. 

„Když jsou Tony Evans a Al Mohler vašimi příklady ‚liberalismu‘, ztratili jste veškerou důvěryhodnost,“ napsal Frank na Twitteru. 

Toto prohlášení bylo učiněno v souvislosti s kritikou bývalého prezidenta SBC Eda Littona za to, že spolupracoval s Evansem na projektu Unify, jehož cílem je podporovat rasové smíření. CBN se domnívá, že projekt se příliš podobá CRT (Kritická rasové teorie), a proto by měl být odmítnut.  

Kromě toho se ve zprávě dlouze hovořilo o Mohlerovi. Byl tam charakterizován jako člověk, který přispěl k údajné laxnosti SBC ve vztahu ke Kritické rasové teorii a otázkám LGBTQ+. Řada komentátorů poukázala na nekonzistentnost zařazení teologa, který po desetiletí hlasitě obhajoval konzervativní hodnoty.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. ledna 2023 Foto: screenshot YouTube – Beth Mooreová

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář