V důsledku onemocnění na covid zemřel zakladatel křesťanské televize Daystar

Daystar Television Network oznámila, že v důsledku komplikací způsobené covidem v úterý zemřel její zakladatel a prezident Marcus Lamb. Bylo mu 64.

„S těžkým srdcem oznamujeme, že Marcus D. Lamb, zakladatel, prezident a generální ředitel Daystar Television Network, dnes ráno odešel domů, aby byl se svým Nebeským otcem,“ cituje prohlášení televize portál Christian Post.

SOUVISEJÍCÍNálož zničila studio křesťanské televize v Jeruzalémě

„Když vzpomínáme na tohoto velkého generála víry, nikdy nezapomínejme na jeho oddanost Velkému poslání. Jeho srdcem toužilo, aby všichni poznali Ježíše jako Pána a Spasitele a zažili transformující moc Ducha svatého,“ dodává prohlášení.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Několik dní před smrtí Lamb na Twitteru napsal: „Jeho láska je tak dokonalá a tak úplná, že nenechává žádný prostor pro strach,“ uvedl. „Pane,  učiň mně dokonalým ve své lásce, aby strach neměl v mém životě místo.“

Den před svou smrtí tweetoval verš ze Žalmů. „Spravedlivý má mnoho strastí, ale Hospodin ho ze všech vysvobodí,“ Žalm 34,19.

CP dále informuje, že Lamb se narodil 7. října 1957 ve městě Cordele ve státě Georgia. Začal kázat jako evangelista ve věku 15 let. Po ukončení střední školy ve věku 16 let byl v roce 1974 přijat na soukromou školu v Clevelandu.

V prosinci 1981 zahájil v Maconu společenství Word of God. O rok později se oženil s Joni Trammellovou. Poté začali sloužit jako misionáři a cestovali, aby sloužili lidem ve více než 20 státech.

Lamb, často kvůli své znalosti Písma přezdívaný „Chodící Bible,“ tvrdí, že během cesty do Izraele v roce 1983 promluvil k němu Boží hlas, který mu řekl, aby založil křesťanskou televizi.

Daystar Television Network byla spuštěna v roce 1997 přímým přenosem silvestrovské bohoslužby populárního pastora T. D. Jakese ze sboru Potter’s House Church v Dallasu. Vysílaní se postupně dostalo k více než 108 milionů domácností po celých Spojených státech a více než 2 miliardám lidí po celém světě.

V té době se Daystar stala nejrychleji rostoucí křesťanskou televizí na světě. A v roce 2006 se Daystar stala první a jedinou křesťanskou televizní sítí, která vysílala v Izraeli.

„Bude nám velmi chybět,“ napsal na sociální síti evangelista a ředitel charitativní organizace Samaritan’s Purse Franklin Graham.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. prosince 2021 Foto: Daystar – Marcus Lamb s manželkou Joni

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář