V Keni došlo k útoku na křesťany, teroristé zabili nejméně šest osob

Za útokem měli být militanti ze skupiny aš-Šabáb, kteří své oběti mučili. Zemřít mělo nejméně šest křesťanů, z nichž pět bylo údajně sťato, při teroristickém útoku na vesnici v keňské pobřežní oblasti Lamu, která hraničí se Somálskem.

„Je to strašný pohled na mrtvá těla lidí a domy ničené ohněm. Toto je nepopiratelně hrozný teroristický útok,“ řekl pastor Stephen Sila, který byl v pondělí ráno na místě útoku ve vesnici Widhu, informuje americká lidskoprávní organizace International Christian Concern.

SOUVISEJÍCÍTraumatizovaná žena byla nucena nést useknutou hlavu svého manžela

„Napočítal jsem sedm domů, které byly vypáleny, čtyři těla lidí spálená k nepoznání uvnitř domů,“ řekl. „Tělo zastřelené přímo před vyhořelým domem a další mrtvé tělo vedle něj. Ostatní vesničané utekli do tmy a policie po nich stále pátrá.“

K útoku došlo asi ve 4 hodiny ráno místního času, když lidé ještě spali, řekl místním médiím komisař okresu Lamu Samson Macharia.

Pastor, který hovořil s ICC, dodal: „Obyvatelé se shromáždili a ptají se, proč bezpečnostní složky nedělaly dost, aby ochránily křesťany před útoky somálských militantů.“ 

Portál Christian Post k útoku dodává, že aš-Šabáb léta bojovala za svržení somálské vlády. Skupina byla zodpovědná za útoky na obou stranách somálské a keňské hranice, protože dlouho slibovala odvetu proti Keni za vyslání vojáků do Somálska, aby proti militantům bojovali.

V dubnu 2015 provedla skupina aš-Šabáb jeden ze svých nejsmrtelnějších útoků, když zaútočila na kampus univerzity v Garisse. Při té příležitosti měli militanti oddělit muslimy od nemuslimů. Při útoku zahynulo nejméně 148 lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. ledna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář