V Praze proběhlo shromáždění na podporu Ukrajiny, lidé se modlili za mír 

V neděli odpoledne se konala akce na podporu Ukrajiny. Skupina asi stovky lidí se shromáždila před ukrajinským velvyslanectvím v Praze. 

„Ukrajina je již od roku 2014 okupována ruskou armádou a nyní reálně hrozí, že se čtyři sta kilometrů od našich hranic rozhoří válečný konflikt. Ukrajina je suverénní, svobodný stát a její svoboda je i naše svoboda. Proto chceme Ukrajině vyjádřit podporu,“ uvedli podle informací portálu Novinky.cz organizátoři akce na Facebooku.

SOUVISEJÍCÍ – Papež označil vývoj kolem Ukrajiny za znepokojivý, vyzval k modlitbě

Na akci vystoupil jako řečník také poslanec za KDU-ČSL Hayato Okamura. „Dnes jsme společně vyjádřili podporu obyvatelům Ukrajiny nyní těžce zkoušeným mocenským nátlakem Kremlu,“ tweetoval lidovecký poslanec, který dal svému statusu název Manifestace a modlitba za Ukrajinu.  

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Varovaní amerického prezidenta a apel papeže Františka k modlitbám

Americký prezident Joe Biden v sobotním telefonátu varoval ruského prezidenta Vladimira Putina před dopady možné ruské invaze na Ukrajinu. Jestliže Rusko Ukrajinu napadne, bude podle Bílého domu následovat rozhodná a rychlá odpověď.

Podle Washingtonu přitom může ke vpádu ruských vojsk na Ukrajinu dojít „kdykoliv“, i v době nynější olympiády v Pekingu. Poradce ruského prezidenta Jurij Ušakov po telefonátu Putina s Bidenem uvedl, že americká hysterie ohledně Ukrajiny „dosáhla svého vrcholu“. Moskva, která k ukrajinským hranicím stáhla přes 100.000 vojáků, dlouhodobě popírá, že by se na sousední zemi chystala zaútočit.

Papež František v neděli označil vývoj kolem Ukrajiny za velmi znepokojivý. Při svém pravidelném týdenním požehnání poutníkům na Svatopetrském náměstí vyzval shromážděné k tiché modlitbě za Ukrajinu a apeloval na politiky, aby usilovali o mír.

„Zprávy z Ukrajiny jsou velmi znepokojivé. Svěřuji veškeré mírové úsilí přímluvě Panny Marie a svědomí zodpovědných politiků,“ uvedl papež. „V tichosti se pomodleme,“ dodal. Shromáždění lidé pak na zhruba půl minuty ztichli, napsala agentura Reuters.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. února 2022 Foto: Twitter – Hayato Okamura

Tags: ,,,,,,

3 Komentáře

 1. Opilí ukrajinští vojáci dnes zabili pár civilistů na Ukrajině. Modleme se za to aby to nerozpoutalo válečný konflikt.

  Odpověď
 2. Izrael zablokoval pokus Spojených států dodat na Ukrajinu systém protiraketové obrany Iron Dome, uvedl v úterý zpravodajský server Ynet – alespoň někdo má rozum.

  Odpověď
 3. Svět klame. Dovědět se pravdu je těžké. Teď se všude píše o ohrožení Ukrajiny Ruskem. Rusko se chystá ji napadnout, připojit k sobě. Biden si telefonuje s Putinem a vzájemné si vyhrožují. Svět má obavy o demokracii na Ukrajině. Ubozí Ukrajinci se prý o ní také bojí, chystají se na obranu.
  Před několika dny jsem shodou okolností mluvila s jednou Ukrajinkou, trvale žijící v ČR. Na Ukrajině má moře příbuzných, s nimiž udržuje kontakty. Řekla nám, že se tam vůbec nic neděje, aspoň nikdo z jejich známých o ničem neví, nikdo nemá strach z války. Všichni jsou relativně v klidu. Netuší, co se děje kolem jejich státu ve světě.
  Že by Ukrajinci nebyli informovaní? Nebo že by se o svou demokracii vůbec nebáli?

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář