V reakci na úmrtí šesti členů na covid sbor zorganizoval očkovací kampaň

Přes víkend bylo ve floridském sboru naočkováno přes 260 lidí poté, co během deseti dnů zemřelo na Covid-19 šest členů kongregace.

Nedenominační sbor Impact se sídlem v Jacksonville s několika přidruženými sbory ve Spojených státech i v zahraničí, uspořádal v neděli očkovací kampaň.

Pastor George Davis pro The Christian Post řekl, že se jednalo už o druhou podobnou akci. První vakcinační kampaň proběhla v březnu, kdy ještě žádný z členů církve na virus nezemřel. Tehdy bylo očkováno kolem 800 lidí.

SOUVISEJÍCÍPrezidenti jezuitských univerzit prosí všechny, aby se dali naočkovat

Sbor odhaduje, že v neděli vakcínu přijalo 269 lidí, přičemž více než třetinu příjemců tvořili teenageři. „Povzbuzujeme lidi, aby se nechali očkovat,“ řekl CP Davis.

Po první kampani si vedení řeklo: „Musíme dát ještě více lidem další šanci, protože samozřejmě máme ve sboru lidi, kteří nebyli očkováni. Takže jsme se rozhodli, že budeme pořádat tuto druhou kampaň,“ dodal.

Na dotaz CP, jak důležité je, aby církve pomohly při očkování lidí, Davis odpověděl, že to považuje za „těžkou otázku“, protože existují „některé sbory, které nevěří, že byste vakcínu vůbec měli vzít“.

„Jsme církev učící víru. Jsme církev věřící ve víru. Věříme v Boží uzdravení,“ poznamenal Davis. „Ale také věřím, že víra a věda nejsou v rozporu, zvláště lékařská věda.“

„Bůh dává moudrost lékařům a vědcům, aby vymysleli léky pro tělo,“ pokračoval. „A když jsou k dispozici léky a neprokázaly se jako škodlivé, věřím, že je moudré, abychom je využili.“

Davis je přesvědčen, že je „důležité, aby se představitelé církve řídili svým vlastním svědomím“.

„A pro nás to znamená, že jsme přesvědčeni, že očkování je dar od Boha, který pomáhá lidem, aby nemuseli zemřít nebo být extrémně nemocní,“ zdůraznil Davis.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. srpna 2021 Foto: Impact church – Impact Church z Jacksonville na Floridě uspořádal v neděli 8. srpna 2021 očkovací kampaň.

Tags: ,,,,,,,,

4 Komentáře

 1. Karel Krejčí

  Přirovnávat zmiňované očkování k Božímu daru je samoúčelné, alibistické a mimo chápání chodu tohoto světa. Ne, skutečné Boží dary mají zcela jinou hodnotu a jsou dokonalé. Pravdivější je, nazvat očkování Boží milostí, kdy se Bůh smilovává nad hříšným lidstvem a dává mu stále trpělivě šanci, vyjít ze svých omylů. Nepochybně očkování jistě zmírňuje zdravotní dopady, zejména v těch nejextrémnějších fázích nemoci, ale vůbec neřeší příčiny a důsledky. Toho si je jistě většina z nás vědoma a stejně tak si vůbec není jista, co bude dál. Ne, vakcinace opravdu není dar, je to pouze nekonečná Boží milost.

  Odpověď
 2. Konečný Fr.

  Úžasné. Nejdříve chléb, pak víno z kalicha a jako třešničku na dortě dostaneš píchanec. To není podobojí, to je ještě více.

  Odpověď
 3. Takových podobných článků je internet plný. Na jedné straně tragédie (jen v tom článku zemřelo 6 lidí), na druhé straně se NIKDY nepíše v takových článcích jak byly ty oběti čínského viru léčeny.
  Vzhledem k tomu že úřady v USA (FDA) „léčí“ pacienty s virem, který pochází z ČLR a nesmí se mu říkat čínský virus, zcela stejně jako zdejší úřady (MZ, SUKL,…), to jest léčí je NIČÍM, tak není divu že na tuto nákazu lidé umírají.
  V kontextu toho, že na čínský virus existuje poměrně efektivní léčba (léčit je třeba co nejdříve od nákazy) tak články a vyhlášení podobného druhu působí značně podezřele.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář