V roce 2020 se má uskutečnit největší evangelizační kampaň v historii

Síť sborů a organizací plánuje v květnu vejít do dějin s evangelizačními akcemi napříč desítkami afrických zemí. Má se jednat o „největší křesťanskou evangelizační kampaň“, která vyvrcholí v neděli o svátku Letnic.

Akci bude organizovat 1GDA, kterou vede Jennifer Wilde, zakladatelka Wilde 4 Jesus Ministries, sloužící v Africe jako misionářka již tři desetiletí.

Na evangelizačních kampaních budou spolupracovat místní církve, náboženské organizace z Afriky i ze zahraničí. Wilde v rozhovoru pro The Christian Post uvedla, že cílem je, aby se evangelizační kampaně konaly v co největším počtu afrických zemí.

Organizátoři zatím tvrdí, že akce se odehraje nejméně v 30 afrických zemích. Vyzývají však církve po celém světě, aby pomohly zorganizovat evangelizační shromáždění ve zbývajících zemích.

„Je úžasné vidět tu jednotu, kterou Bůh vytváří pro akci Jeden Bůh – Jeden den – Jedna Afrika,“ řekla Wilde pro CP.

Do jednotlivých kampaní se budou zapojovat místní zpěváci a kazatelé, aby co nejlépe oslovili obyvatele ve svém okolí. Podle Wilde se to celé bude živě vysílat do domácností pro miliony lidí. Pořadatelům bude poskytnuta finanční pomoc, aby se postarali o základní potřeby, jako je pronájem areálů a nákup zvukového vybavení.

Cílem 1GDA je poslat 10 000 místních evangelistů, aby cestovali do vesnic a měst v celé Africe, aby přinesli dobrou zprávu evangelia svým sousedům.

„Jsme všichni jako jedno tělo a Bůh nás pro tento cíl dal opravdu dohromady. Bude to tedy největší křesťanská evangelizační akce v v historii. Neexistuje nic podobného, co by se někdy odehrálo. Akce zahrnuje celý kontinent, nejen zemi, ale kontinent se naplní evangeliem Ježíše Krista.“

Wilde jako dcera realitního magnáta opustila svůj hollywoodský životní styl poté, co se ve věku 25 let setkala se proměňující zvěstí evangelia a strávila posledních 37 let jako misionářka sloužící v Mexiku, Indii a Africe.

Spolu s Wilde vede 1GDA pastor Siegfried Tomaszewski, který roky pracoval spolu s proslulým evangelistou Reinhardem Bonnkem, zakladatelem organizace Kristus pro všechny národy, který během své kariéry vedl ke Kristu miliony lidí.

Mezi křesťany, kteří podporují tuto akci, patří evangelisté Heidi Baker, Andrew Palau či Daniel Kolenda.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 16. ledna 2020  Foto: One God One Day

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář