V Žirči budou Svatoanenské slavnosti bez bariér, výtěžek půjde na pomoc nemocným

Dvůr Králové nad Labem – V Domově svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem bude 27. července 23. ročník Svatoanenských slavností bez bariér. Výtěžek z akce použijí organizátoři k zakoupení rehabilitačního přístroje SIS, který lidem s roztroušenou sklerózou pomůže od bolesti. ČTK o tom dnes informovala mluvčí domova Lenka Šlezingrová. Akce bude v areálu zařízení v Žirči, kulturní program se odehraje na čtyřech scénách.

„Svatoanenské slavnosti zahájí Mše svatá v 10:00. Odpolední část programu je určena rodinám s dětmi. Oblíbená benefiční akce bourá bariéry mezi světem zdravých a hendikepovaných,“ sdělila Šlezingrová.

SOUVISEJÍCÍSpolek obnovil poutní místo Janovické poustevny, vysvěcení bude za týden

Domov sv. Josefa v Žirči provozuje Oblastní charita Červený Kostelec a je jediným zařízením v zemi zaměřeným na poskytování péče lidem nemocným roztroušenou sklerózou v pokročilém stadiu nemoci. Kombinuje pobytové služby s rehabilitacemi s pomocí nemocným u nich doma.

Na programu festivalu je také řemeslný jarmark, vystoupení tria kolem rockera Michala Prokopa a akci zakončí Václav Uhlíř varhaním koncertem a hrou na zvonkohru.

„Výtěžek z benefiční akce použijeme k nákupu přístroje SIS, mezi jehož hlavní léčebné účinky jsou například úleva od bolesti, svalová relaxace, svalová stimulace a kloubní mobilizace,“ dodala Šlezingrová. Více informací je na webu.

V areálu Domova sv. Josefa v Žirči začátkem května zahájil provoz nový objekt odlehčovací služby Dům svatého Františka. V novém třípodlažním objektu za 96 milionů korun vznikly první „chytré byty“ v Česku pro vážně nemocné s roztroušenou sklerózou. Cílem je klienty inspirovat a pomoci jim co nejdéle žít doma.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. června 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář