Vandalové zničili vybavení sboru, média překvapila reakce pastora  

Pastor z Tennessee si vysloužil pochvalu za reakci na vandaly, kteří minulý měsíc v jeho sboru způsobili spoušť.

Pastor Davante Hill otevřel dveře svého sboru v Memphisu ráno 29. září, aby zjistil, že způsobená škoda je ve výši tisíců dolarů, tvrdí CBN News.

Hudební nástroje byly rozbité, na zdech byla vylita barva, lavice byly zničeny a 90 procent židlí bylo poškozeno. Neznámí pachatele také ukradli peníze.

„Někdo byl opravdu naštvaný,“ řekl pastor Hill pro WMC. „Když jsem vešel… co mě zlomilo, nebyl stav prostoru,“ vysvětlil. „Co mě zlomilo, byl stav něčího srdce, které je ochotno udělat takovou věc,“ dodal.

Přes alarmující rozsah poškození, které podle policejního oddělení v Memphisu, činí téměř 20 000 dolarů, nejpřekvapivějším na celé události, je postoj pastora Hilla.

Americký pastor má pro pachatele slova povzbuzení: „Miluji vás a Bůh vás také miluje. A smrtí to celé nekončí,“ řekl WMC.

„Prošel jsem jednou z nejhorších věcí, které kdy pastor projde, kromě ztráty členů rodiny,“ byla první slova pro členy kongregace, které pastor řekl následující sobotu přes Facebook. „Byl to jeden z nejhorších zážitků, jaké jsem kdy měl,“ pokračoval.

Dále popsal ohromnou vlnu podpory, která v průběhu týdne přišla z celé země. „Bylo prostě úžasné vidět, jak Boží lid myslí na jeden sbor. A já jsem byl tímto poctěn,“ řekl v kázání a poznamenal, že probíhají renovace pro vybudování zcela nové svatyně.

Policie stále vyšetřuje vloupání. Neexistuje však žádný záznam o incidentu, protože vandalové přerušili napájení a vypnuli tak bezpečnostní kamery.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 18. října 2019  Foto: Facebook

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář