Křesťan dnes

Vánoční zvěst Nicka Vujicice: Víš, proč ses narodil?

Australský evangelista žijící ve Spojených státech zveřejnil na YouTube vánoční zvěst o smyslu života. Na úvod poznamenal, že jeho rodiče nekupovali vánoční stromeček s argumentem, že stromeček ani dárky nemají nic společného s tím, proč křesťané slaví narození Krista. 

Ředitel organizace Life without limbs vysvětlil, že je přesvědčen o tom, že všichni lidé žijí svůj život s myšlenkou, co se s nimi stane, až zemřou? Citoval teologa A. W. Tozera, který řekl: „Dva nejdůležitější dny tvého života jsou, když se narodíš a když porozumíš tomu, proč.“ 

Vujicic konstatoval, že již jako mladý kluk narozený bez končetin zápasil s myšlenkou smyslu života. „Nerozuměl jsem, proč lidé s rukama a nohama nejsou šťastní tak, jak já bych byl na jejich místě.“ Poznamenal, že neustále potkává lidi, kteří jsou přesvědčeni o tom, že kdyby měli to nebo ono, tak by byli dokonale šťastní. 

SOUVISEJÍCÍVujicic popisuje intenzivní duchovní zápas při vzniku ProLife banky, podporující křesťanské organizace

„Existuje velikánský rozdíl mezi radostí pocházející od okolností života a pravdou, která osvobodí duši člověka od skutečného postižení,“ uzavřel krátké vánoční zamyšlení. 

Vujicic je synem australských imigrantů z bývalé Jugoslávie; o jeho handicapu se rodiče dozvěděli až po narození a po prvotním šoku to vzali jako Boží vůli. Jejich syn se stal vůbec prvním dítětem v Austrálii, které bylo s takovým handicapem zařazeno do vzdělávacího systému mezi zdravé děti. Jeho otec  Boris Vujicic vydal o výchově svého syna knihu Raising the Perfectly Imperfect Child (Výchova dokonale nedokonalého dítěte), ve které povzbuzuje lidi, kteří zápasí s různými věcmi v životě.

SOUVISEJÍCÍOrganizace Life without limbs Nicka Vujicice slaví 15 let

Při kázání Nick často vzpomíná na nelehké dospívání a hledání vlastní identity. Svou veřejnou službu začal jako řečník na australských školách se zprávou o Boží lásce. Dar povzbuzování a jedinečná schopnost dotknout se lidských srdcí mu otevřela dveře ke globální službě.

S manželkou Kanae mají čtyři děti. Na podzim v roce 2017 kázal před stovkami tisíc posluchačů v Kyjevě, což bylo zatím podle Vujicice jeho největší akcí vůbec. V roce 2012 navštívil světoznámý evangelista Brno, kde kázal ve sboru církve Slova života.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. prosince 2021 Foto: CC Search – Nick Vujicic

Exit mobile version