Vujicic popisuje intenzivní duchovní zápas při vzniku ProLife banky, podporující křesťanské organizace

Před několika lety se do pozornosti evangelisty Nicka Vujicice dostalo, že ​​většina velkých amerických bank podporuje síť klinik společnosti Planned Parenthood, která je největším poskytovatelem potratů v zemi.

„Většina bank – ve skutečnosti 90 % – dává část svých peněz na potraty,“ řekl pro portál Christian Post 38letý zakladatel organizace Life without Limbs, čím podle něj podporují zabíjení nenarozených dětí.

Právě tato smutná realita přiměla Vujicice ke spolupráci s Betsy Gray, která je jeho „duchovní matkou“ a výkonnou ředitelkou společnosti Network Medical Women’s Center, aby společně vytvořili finanční instituci, která bude hájit ochranu nenarozených dětí. 

SOUVISEJÍCÍ Organizace Life without limbs Nicka Vujicice slaví 15 let

ProLife Bank, řekl Vujicic, není instituce, která vznikla za účelem honby za ziskem – je to banka poskytující peníze. Banka poskytne „50 % čistého zisku neziskovým organizacím zaměřeným na podporu Božího království,“ vysvětlil.

„Stejně jako Noemova archa zachránila životy, tak i my s ProLife bankou se budeme podílet na záchraně životů,“ poznamenal otec čtyř dětí. „Je to založeno na tom, že vnímáme to, jak Bůh chce vzít zpět svou roli.“

Ačkoli původem Australan je zakladatelem a generálním ředitelem neziskové organizace, považuje se také za „muže čísel“. Už jako teenager začal obchodovat s opcemi a akciemi a svůj první dům si ve svých 19 letech koupil jako investici. Ve svým jednadvaceti letech pak získal bakalářský titul v oboru finančního plánování a investic.

Když mu tedy byla představena vize pro ProLife banku, zaujalo ho to – ale požádal Graye, aby mu dala tři měsíce na modlitby se svou ženou, aby  během tohoto času celou věc předložil před Boha.   


„Můj svět se obrátil vzhůru nohama,“ vzpomíná na toto období intenzivního duchovního zápasu. „V našem domě jako by vybuchl granát. V magazínu pro gay muže byl zveřejněn falešný článek, že jsem nechal někoho vyhodil za to, že je gay. Někdo další mi vyhrožoval soudním řízením. Nad domem nám lítal špionážní dron a byl jsem vyhozen z banky. To všechno se odehrálo během 16 týdnů té modlitby.“

„Bylo mi zřejmé, že se jedná o věc, která je blízká Božímu srdci,“ dodal Vujicic, který se narodil bez všech čtyř končetin. „Posledních 20 let mého života bylo o sdílení evangelia Ježíše Krista milionům lidí po celém světě. Dalších 20 let budu kázat všude, kde mohu, ale také se snažit přinést hmatatelnou změnu,“ říká pro Christian Post Nick Vujicic.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. července 2021 Foto: CC Search – Nick Vujicic

„Prohráli jsme válku a budeme za ni platit,“ řekl Vujicic a dodal: „Ale zbytek zůstane.“

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář