Ve věku 76 let zemřel televizní evangelista, kazatel evangelia prosperity Jerry Savelle

Ve věku 76 let zemřel Jerry Savelle, populární televizní evangelista a zastánce evangelia prosperity, které tvrdí, že věřící se v tomto životě dočkají materiálního požehnání a blahobytu.

Společnost Jerry Savelle Ministries International na Facebooku oznámila, že kazatel zemřel v pondělí, a označila ho za „milovaného manžela, otce, dědečka, pradědečka, pastora, mentora a věrného přítele“.

SOUVISEJÍCÍ Nejstarší muž světa zemřel ve věku 114 let, dlouhý život přičítal k lásce k Bohu

„Cesta bratra Jerryho na zemi měla obrovský dopad a byla zakořeněna v mocné lásce Ježíše Krista. Jeho život svědčil o kráse milosti a síle víry,“ uvedla podle Christian Post organizace. 

Podle webových stránek JSMI začal Savelle svou službu v roce 1969 a kázal údajně ve 3 500 sborech ve více než 40 zemích. Jeho organizace sídlí v Crowley v Texasu a má pobočky v Austrálii, Kanadě, Jihoafrické republice a ve Spojeném království.

Savelle byl zastáncem evangelia prosperity, kontroverzního přesvědčení, že víra v Boha vede ke zlepšení zdraví a k finančnímu blahobytu, jak je patrné například z jeho knihy Proč Bůh chce, abyste prosperovali z roku 2014.

„V této knize Jerry Savelle vytváří biblický základ pro pochopení principů božské prosperity se zvláštním zaměřením na důvody, proč je tolik věřících lidí ve finančním otroctví,“ uvádí se v oficiální anotaci. „Na základě více než čtyřicetileté zkušenosti se službou pak krok za krokem vysvětluje, co je to finanční prosperita.“ 

Russell Woodbridge z organizace The Gospel Coalition byl v roce 2015 autorem článku kriticky zkoumajícího původ evangelia prosperity, v němž byl Savelle uveden jako příklad této teologie. 

„Evangelium prosperity je postaveno na kvazikřesťanské herezi, populární na konci 19. a počátku 20. století ve Spojených státech, známé jako Nová myšlenka. Tato filozofie učí, že klíčem k získání zdraví a bohatství je myslet, vizualizovat a říkat správná slova,“ napsal Woodbridge.

„Evangelium prosperity říká, že jste dobří a máte schopnost přizpůsobit okolnosti své vůli. Stačí změnit své myšlení a slova, věřit, a pak vás Bůh – váš osobní vesmírný přítel – postrčí na cestě k úspěchu.“  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. dubna 2024 Foto: Jerry Savelle Ministries

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář