Věřící žena zatčena na okupované Ukrajině za údajné výroky na domácím modlitebním setkání

Žena ve věku kolem padesáti let je od začátku roku 2024 ve vazbě a možná ji již čeká trestní řízení u Ruskem kontrolovaného Záporožského oblastního soudu na okupované Ukrajině.

Ukrajinka byla zatčena za účast na modlitebním setkání, které se konalo v červenci 2023 v soukromém domě v Ruskem okupovaném městě Melitopol na jihovýchodě Ukrajiny.

SOUVISEJÍCÍKřesťan v Íránu byl uvězněn na 5 let

Podle lidskoprávní organizace Forum 18 je žena, která není považována za církevní představitelku, stíhána ruskými okupačními silami za šíření „vědomě nepravdivých informací“ o ruských ozbrojených silách. V případě odsouzení jí hrozí až 10 let vězení.

Portál Evangelical Focus píše, že do případu se zapojila ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) a protestantka, která byla více než pět měsíců ve vazbě, je obviněna podle článku 207.3 ruského trestního zákoníku.

Jen v Záporožské oblasti byly Ruskem dosazeným gubernátorem Jevgenijem Balickým zakázány nejméně tři církve a zabaven veškerý jejich majetek. Podle serveru Forum 18 se jedná o protestantskou církev Milost, Melitopolskou křesťanskou církev a protestantskou církev Slovo života. Proruské úřady tato náboženská společenství obviňují z napojení na zahraniční „tajné služby“.

V únoru 2024 vyhlásily nové úřady v této Ruskem kontrolované oblasti Ukrajiny svůj cíl – „zastavit činnost náboženských sekt, které se podílely na organizování masových nepokojů a protiruské činnosti“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. června 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

O

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář