Víra křesťanů i přes útoky Boko Haram neslábne, za jeden den bylo pokřtěno 100 lidí

Nigerijský biskup řekl, že se nepoddá strachu, který chtějí teroristé z Boko Haram přinést do země.

Štědrovečerní útok Boko Haram si vyžádal nejméně jedenáct mrtvých a dvě církevní budovy byly srovnané se zemí. Biskup Oliver Dashe Doeme z Maiduguri řekl, že je pevně přesvědčen o tom, že toto džihádistické násilí je odsouzeno k neúspěchu.

V rozhovoru pro organizaci Aid to the Church in Need (ACN) uvedl, že nebyl emocionálně otřesen útokem v Pemi poblíž Chiboku, kde v roce 2014 bylo uneseno více než 270 převážně křesťanských školaček. Biskup Oliver řekl: „Jedna věc, kterou nám Boko Haram nikdy nevezme, je naše víra. Nikdy nedovolíme, aby naši víru vzalo nějaké zlo. Naše víra je čím dál silnější. Na Štědrý den bylo v jedné farnosti pokřtěno 100 lidí. Lidé jsou tak oddaní Bohu,“ dodal biskup.

Podle nigerijské organizace pro lidská práva Intersociety bylo od června 2015 zabito až 12 000 křesťanů. Biskup Oliver však uvedl, že teror způsobený Boko Haram ve skutečnosti jen pomohl ke šíření křesťanství. „V loňském roce jsme v mé diecézi měli více katolíků, než když neexistovala hrozba od Boko Haram. Dokud bude Boží království trvat, nepřekonají ho žádné zlé lidské síly.“

„Bylo spáleno více než 200 kostelů i škol, ale nebudeme poraženi. Jsme lidé víry a z hlediska církve není Boko Haram jediným zlem, kterému jsme čelili. Bůh ve své čase rozdrtí Boko Haram.“

Portál Premier připomíná, že to není poprvé, co islámské teroristické skupiny v Nigérii zahájily útok o Vánocích. V roce 2019 Islámský stát v Západní Africe (ISWAP) na Štědrý den sťal hlavy deseti křesťanům a Boko Haram zabil během Štědrého dne sedm lidí hlásících se ke křesťanství.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. ledna 2021 Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář