„Vyhlašuje Rusku náboženskou válku?“ Hlásná trouba Kremlu poslala britskou ministryni do pekla 

Ruský televizní moderátor nevybíravě zaútočil na šéfku britské diplomacie Liz Trussovou za to, že kvůli ruské agresi sankcionovala hlavu ruské pravoslavné církve, patriarchu Kirilla. 

Vladimir Solovjov, známý Putinův spojenec a hlásná trouba Kremlu, obvinil ministryni zahraničí z „organizování pronásledování křesťanů“ a řekl, že místem, kde skončí, je „peklo“. 

Patriarcha Kirill byl minulý týden mezi lidmi, na které britská vláda uvalila sankce za jejich zapojení do ruské války na Ukrajině. Kirill opakovaně šířil na bohoslužbách ruskou propagandu, a i když ho vyzývali představitelé církve po celém světě, aby využil svého vlivu na Putina, neučinil žádné kroky k zastavení ruské agrese na Ukrajině. 

SOUVISEJÍCÍBritánie uvalila sankce na patriarchu ruské pravoslavné církve Kirilla

Trussová podle portálu Premier uvedla, že 75letý duchovní byl sankcionován, protože „opakovaně zneužíval svého postavení k ospravedlňování války“.

Toto rozhodnutí však vyvolalo řadu Solovjovových urážek během jeho televizního pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem na ruském státním kanálu. Řekl, že Trussová „vyhlašuje náboženskou válku Rusku“. 

„Liz Trussová je hrdá na to, že na seznam sankcionovaných osob přidala patriarchu Kirilla. Jak tomu máme rozumět?“ řekl podle britského zpravodajského portálu Solovjov

„Libuje si, že je ministryní zahraničí, ale čeho?… Země, která již zradila víru, kvůli choutkám svého krále, který zplodil anglikánskou církev? Tak co to je?“

„A teď, když si představuje kdoví co, se snaží pronásledovat nejsvětějšího patriarchu? Vyhlašuje snad Liz Trussová náboženskou válku Rusku? Válku proti celému pravoslaví?“

„Takovou drzost jsme neviděli od dob Tatarů a Mongolů. Kdo si myslí, že je? Kdo je ona? Do dějin se může zapsat jedině pronásledováním nejsvětějšího patriarchy. Místo pro takové je samozřejmě v pekle,“ uzavřel a ukázal prstem na kameru. 

Výtah z pořadu zveřejnila na Twitteru novinářka Julia Davisová, která monitoruje ruskou televizi. V květnu na ni Rusko uvalilo sankce. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – Liz Trussová

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář