Výrazný nárůst evangelikálních křesťanů ve Španělsku. Stojí za ním misijní práce církví z Latinské Ameriky 

Aktuální informace z Observatoře náboženského pluralismu ve Španělsku vrhají světlo na měnící se tvář náboženské víry v této evropské zemi a odhalují některé výzvy a příležitosti, kterým křesťané v tradičně katolické zemi čelí.

Nejnovější zveřejnění údajů shromážděných na úrovni jednotlivých měst a obcí odhalilo, že zatímco katolická církev je i nadále dominantní denominací a tři čtvrtiny kostelů zaznamenaných ve zprávě patří k této tradici, evangelikální křesťanství v posledních dvou desetiletích stále roste.

SOUVISEJÍCÍVíce než 3 500 vedoucích přijede do Španělska na Světový kongres Assemblies of God

Z téměř 31 000 bohoslužebných míst v celé zemi byla naprostá většina buď katolická, nebo evangelikální – 22 947, resp. 4 259 modliteben, na třetím místě byli muslimové s 1 749 mešitami.

Počet evangelikálních sborů se od roku 2011, kdy jich bylo pouze 2 944, výrazně zvýšil.

Za nárůstem počtu evangelikálních křesťanů stojí příliv věřících z Latinské Ameriky. Zpráva Evangelical Focus Europe z roku 2019 však poukázala na to, že jejich počet se soustřeďuje do městských center, přičemž pouze v Madridu (420), Barceloně (220) a Valencii (112) je více než 700 evangelikálních sborů. Více než 90 % měst a vesnic po celém Španělsku tak zůstává bez evangelikální modlitebny. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. října 2023 Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář