Výzvy křesťanů utíkajících z Číny

Dva roky po útěku před pronásledováním v Číně žije 60 členů domácího sboru, včetně 30 dětí, v malém pronajatém domě na ostrově u jižního cípu Jižní Koreje s malou nebo žádnou nadějí na návrat do své vlasti nebo získání azylu.

Křesťané, kteří pocházejí z reformované církve z města Šen-čen a jsou v Číně považováni za členy nelegální náboženské skupiny, uprchli na podzim roku 2019 na jihokorejský ostrov Čedžu. Tady se snaží vydělávat na živobytí, zatímco ze všech sil usilují o získání azylu.

SOUVISEJÍCÍ – Čínská policie uzamkla v bytě rodinu pastora Wu, členům zakázala přístup

Wall Street Journal informuje, že Jižní Korea v loňském roce přezkoumala přibližně 12 000 žádostí, ale podle střediska pro práva uprchlíků v Soulu zvaného Nancen z nich bylo schváleno pouze 0,4%.

Pastor Pan Yongguang vedl domácí sbor, který byl založen v roce 2012, je vystudovaný lékař a americkým novinám uvedl, že by se s rodinou chtěli přesídlit do Spojených států.  Pan se účastnil pobytu ve Spojených státech, kde přijal  trénink od pastorů z reformované presbyteriánské církve. Po návratu do rodné Číny byl zadržen a vyslýchán a několik členů jeho sboru čelilo pronásledování.

Podle Christian Post se v roce 2020 náboženské pronásledování zintenzivnilo, přičemž duchovní život tisíce křesťanů byl vážně ovlivněn zavíráním kostelů a dalším porušováním lidských práv.

Křesťanské rodiny z církve pastora Pana mají podezření, že se čínské úřady pokoušejí zjistit, kde se nacházejí. Pastor Pan říká členům své církve, že jejich utrpení je součástí Božího plánu a „pro nás není cesty zpět.“

Podle březnové zprávy organizace China Aid, pod vedením prezidenta Si Ťin-pchinga úředníci ČKS dělají přísné kontroly různých náboženských skupin. Křesťané v oficiálních státních i domácích církvích dostali rozkaz vyvěsit čínskou vlajku a na bohoslužbách zpívat vlastenecké písně.

Open Doors řadí Čínu mezi země, kde dochází k nejhoršímu pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. června 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář