Zachraňte prosím občany Mariupolu z rukou satana, píše papeži ukrajinský velitel 

Ukrajinský vojenský velitel napsal papeži Františkovi dopis, v němž ho žádá, aby pomohl zachránit obyvatele Mariupolu, kteří kvůli ruskému bombardování trpí omezeným přístupem k potravinám a vodě.

Major Serhij Volyna, který vede 36. námořní brigádu v bitvě o ukrajinský přístav Mariupol, popsal některé hrůzy války, které byl svědkem, a prosil papeže, aby udělal něco pro bezpečnou evakuaci lidí z města.

SOUVISEJÍCÍ Pomáhal při evakuaci sirotků. Ruská raketa na nádraží v Kramatorsku zabila také evangelikálního misionáře

„Pravděpodobně jste toho ve svém životě viděl hodně. Ale jsem si jistý, že jste nikdy neviděl, co se děje v Mariupolu. Protože takhle vypadá peklo na zemi,“ napsal podle Catholic News Agency Volyna. 

„Mám málo času, abych popsal všechny ty hrůzy, které tu každý den vidím. Ženy s dětmi žijí schované v továrně. Mají hlad a je jim zima. Každý den žijí v hledáčku nepřátelských letadel. Zranění umírají každý den, protože nemáme žádné léky, žádnou vodu ani jídlo.“

Volyna, který není katolík, ale pravoslavný křesťan, uvedl, že se obrací na papeže s prosbou o konkrétní pomoc, „protože nadešel čas, kdy modlitby nestačí“.

„Přineste pravdu světu, evakuujte lidi a zachraňte jejich životy z rukou satana, který chce spálit vše živé,“ řekl vojenský velitel.

Obležené město Mariupol je od 1. března pod ruským bombardováním. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že v Mariupolu zůstává uvězněno více než 100 000 lidí s omezeným přístupem k potravinám a vodě.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Mluvčí generálního tajemníka OSN António Guterres 18. dubna řekl, že je „velmi znepokojen pokračující otřesnou humanitární situací v obleženém městě Mariupol, které bylo z velké části zničeno týdny neustávajících ruských útoků.“

SOUVISEJÍCÍ – Proč Ukrajinci hledají pomoc a ochranu u archanděla Michaela 

Ruský útok na město minulý víkend zesílil poté, co ukrajinský premiér prohlásil, že ukrajinské vojenské síly neuposlechnou výzvu Rusů, aby se vzdali, ale „budou bojovat až do konce“.

Hlavní arcibiskup Svjatoslav Ševčuk si stěžoval na to, co popsal jako „masové vraždění“ Ukrajinců v Mariupolu, když minulý měsíc řekl, že „město Marie“ bylo ruským bombardováním přeměněno na hřbitov.

„Ruským okupantům už nikdo nevěří,“ uvedl major Volyna. Navzdory „nelidským podmínkám“ vojenský velitel řekl, že zůstane věrný své „přísaze věrnosti své zemi“.

„Věřím v Boha a vím, že světlo vždy překoná temnotu,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. dubna 2022 Foto: Wikimedia Commons – válka na Ukrajině

Tags: ,,,,,,

4 Komentáře

 1. Alexandr Štěpánovský

  „A bude vše O.K.“ Snažíte se nám zde namluvit, že pokud vojenský velitel Mariupolu vyvěsí bílou vlajku, Rusové přestanou znásilňovat, vraždit civilisty, drancovat, zabíjet malé děti a podobným způsobem „denacifikovat“ svrchovanou Ukrajinu? Pokojně odtáhnou domů, přestanou zpochybňovat právo Ukrajinců na sebeurčení, vlastní stát a cestu, kterou si zvolili? To snad nemyslíte vážně! Že vám není hanba.

  Odpověď
 2. Konečný Fr.

  Palach byl hrdina, zničil sám sebe. Jeho oběť byla upřímná, ale sporná. Já hrdina nejsem, v případě Mariupolu bych kapituloval.

  Odpověď
 3. No, pane Konečný, se znalostí historie (1945), vše bude OK, až kapituluje a s bílou vlajkou vyrukuje agresor. Kapitulace oběti nikam nevede, ta jen posiluje agresorovy choutky v cestě dál a dál.
  Takto jste to jistě myslel, že?

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář