Zákon proti konverzím zneužíván k pronásledování indických křesťanů

V souvislosti s návštěvou indického premiéra Narendra Modiho ve Vatikánu, vydala papežská nadace Pomoc trpící církvi zvláštní prohlášení. Upozorňuje v něm na důsledky zákona proti konverzím, který podněcuje protikřesťanské útoky v centrální Indii.

Křesťanské nevládní organizace v Indii vypracovaly zprávu, ve které upozorňují, že za letošní rok došlo ke třem stovkám incidentům namířeným proti křesťanům. Z podněcování k násilnostem proti křesťanským a muslimským menšinám viní Modiho nacionalistickou hinduistickou stranu Bharatiya Janata Party a informují o kampani násilných konverzí křesťanů ve státu Madhjapradéš. “Naši lidé jsou zděšeni, protože radikální hinduistické skupiny vyvíjejí nátlak na místní křesťany, aby opustili svou křesťanskou víru,” říká otec Rocky Shah z katolické diecéze Jhabua. V této oblasti tvoří křesťané pouhé čtyři procenta populace. “Hinduističtí aktivisté vedou kampaně proti kněžím a pastýřům křesťanských komunit a vyhrožují zbořením našich kostelů pod falešnou záminkou, že jsou ilegálně postaveny na územích domorodců.”

Vláda státu Madhjapradéš schválila v lednu letošního roku zákon proti konverzím, který předvídá tresty až ve výši deseti let za konverze k jiným náboženstvím než hinduismu, zejména ke křesťanství a islámu. Naopak obrácení k hinduismu je označováno za “návrat domů”. Od začátku roku bylo více než deset křesťanů, včetně některých kněží, uvězněno, modlitební setkání jsou zakazována s obviněním proselytismu, které lze vznést bez jakéhokoli důkazu. “Dokonce i projev křesťanské lásky může být interpretován jako pokus o konverzi,” dodává indický kněz. Podobné zákony, které podle otce Shaha legálně zakotvují pronásledování křesťanů, přijalo dalších sedm z celkového počtu 28 indických států.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 31. října 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář