Zemřel vlivní americký letniční pastor Jack Hayford

Ve věku 88 let let zemřel vlivní americký letniční pastor Jack Hayford.  

Hayford byl zakládajícím pastorem sboru Církev na cestě v kalifornském Van Nuys, kde působil více než tři desetiletí. Kongregace se rozrostla z původních 18 členů na více než 12 000 v době, kdy se v roce 1999 vzdal své pozice. 

CBN News informuje, že Hayfordův vliv se díky jeho pronikavé schopnosti biblického vyučování rozšířil po celém světě. Hayford byl plodným spisovatelem, autorem (nebo spoluautorem) více než padesáti knih a složil 500 skladeb, včetně mezinárodně známé a hojně nahrávané písně „Majesty“. 

SOUVISEJÍCÍPsal projevy pro Bushe. Zemřel vlivný evangelikál, který věřil, že politika se může dělat i slušně   

Jako přední představitel charismatického hnutí působil také jako redaktor Bible Spirit Filled Life® a komentátor Spirit Filled Life®.

V pozdějším věku Hayford v roce 1997 založil The King’s College. Na této charismatické evangelikální univerzitě působil jako rektor, než předal rektorské křeslo pastoru Robertu Morrisovi, seniorskému pastorovi sboru Gateway.

Hayford hrál významnou roli v mužském hnutí Promise Keepers a v letech 2004-2009 působil také jako prezident The International Church of the Foursquare Gospel

Církev na cestě vydala k Hayfordovu úmrtí prohlášení, ve kterém se uvádí:

„Služba pastora Jacka překonávala bariéry mezi generacemi, socioekonomickými vrstvami a etniky. Byl vůdčí osobností v oblasti smíření – v těch oblastech, které lidstvo rozdělovaly, stejně jako ve smíření lidí ve vztahu s jejich nebeským Otcem. Desetitisíce lidí přijaly Pána a našly víru pod vedením pastora Jacka.  Pokorný a citlivý k Pánu – nejen na kazatelně, ale i v každodenním životě – nás pastor Jack učil spoléhat se na Boží slovo, být citlivý k Duchu svatému, uctívat Pána s odevzdaností a sloužit ve společenství, kam nás Bůh postaví. Životy nesčetných tisíců lidí se změnily, když je tento Boží generál vyučil ve víře.“

A časopis Charisma cituje Randyho Remingtona, současného prezidenta hnutí církve Foursquare: „Pastor Jack byl vyslancem Království, jehož vliv překračoval denominační, generační i globální hranice. Jackovo nadšení pro Duchem naplněné uctívání, vroucí přímluvné modlitby a biblická kázání, která zjevovala Ježíše, byly vzorem v jeho osobním životě. Skutečně ztělesňoval život, ke kterému zval ostatní.“ 

„Pastor Jack žil životem zasvěceným Ježíši, ve kterém nikdy nezakolísal ani se od něj neodchýlil. Tisíce pastorů našly díky jeho seminářům a konferencím povzbuzení, inspiraci a zásady celoživotní služby. Jeho knihy, písně a vyučování budou i nadále inspirovat a učit další generace,“ řekl Remington.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. ledna 2022 Foto: Facebook King’s College – Jack Hayford

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář