Zemřela nejstarší osoba na světě, francouzská řeholnice André

Ve věku 118 let zemřela André Randonová, francouzská řeholnice a nejstarší osoba na světě. 

Randonová se stala nejstarším člověkem na světě, když 19. dubna 2022 (podle Gerontology Research Group) ve věku 119 let zemřel Kane Tanaka z Japonska. 

„Prožíváme velký smutek, ale … bylo to její přání připojit se ke svému milovanému bratrovi. Je to pro ni vysvobození,“ řekl podle Catholic News Agency David Tavella z pečovatelského domu Sainte-Catherine-Laboure.

SOUVISEJÍCÍNejstarší řeholnice světa vyhrála boj s Covidem

Lucile Randonová se narodila 11. února 1904 ve francouzském Alés a v devatenácti letech konvertovala od protestantismu ke katolicismu. Sloužila malým dětem a starým lidem ve francouzské nemocnici, dokud se ve 40 letech nestala řeholní sestrou. 

Podle Catholic News Agency v roce 1944 vstoupila do řádu Dcer milosrdenství – založeného Vincencem de Paul. Na počest svého zesnulého bratra přijala jméno sestra André. 

V roce 2021 byla pozitivně testována na Covid-19. Byla izolována od ostatních obyvatel, ale nevykazovala žádné příznaky.  Na otázku, zda se covidu bála, řekla sestra André francouzské televizi BFM: „Ne, nebála jsem se covidu, protože jsem neměla strach, že zemřu …“. Jsem ráda, že jsem s vámi, ale přála bych si být někde jinde – se svým starším bratrem, s dědečkem a s babičkou.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. ledna 2023 Foto: screenshot YouTube – sestra André

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář