Křesťan dnes

“Zhřešil jsem proti Bohu, své rodině a církvi.“ Vedoucí pastor globální letniční církve potvrdil rezignaci kvůli morálnímu selhání 

Několik týdnů poté, co odstoupil z funkce celosvětového vůdce australské církve Neuma kvůli obvinění, že měl poměr s pastorkou této letniční megacírkve, pastor Corey Turner potvrdil svou rezignaci kvůli „morálně nevhodnému vztahu“.

„Z upřímné úcty k těm, kteří mě znali, důvěřovali mi a byli nějakým způsobem spojeni s mou službou křesťanského vedoucího v uplynulých 25 letech, je důležité, abych veřejně přiznal, že nedávná obvinění vůči mé osobě z mého zapojení do morálně nevhodného vztahu jsou bohužel pravdivá,“ napsal podle Christian Post Turner v prohlášení na stránce své služby na Facebooku minulý čtvrtek.

SOUVISEJÍCÍ Nigerijští evangelikálové k případu T. B. Joshuy: „Je tu spousta obhajoby jak jeho, tak jeho organizace“

„Ke konci roku 2023 jsem dostatečně nestřežil své srdce, nesáhl po pomoci důvěryhodných duchovních otců, nepodnikl rozhodné kroky ani si nedopřál potřebný odpočinek od stupňující se míry únavy ve vlastní duši,“ dodal.

„V mlze klamu, která zatemnila mé emoce a úsudek, jsem zhřešil a ohrozil svůj vztah s Bohem, svou manželskou smlouvu, svůj charakter a své povolání ke službě. Zhřešil jsem proti Bohu, své rodině a církvi a hluboce toho lituji a činím pokání za svůj podíl na tom a prosím Boha i vás o odpuštění.“

Turner, který má manželku Simone Turnerovou a děti, byl až do začátku února vůdcem megacírkve ve stylu Hillsong, která má pobočky také v Thajsku a ve Spojených státech.

Tajemník správní rady církve Neuma, Jacomi Du Preez, 4. února oznámil, že manželé odstoupili „kvůli nešťastným okolnostem“.

„Ukázalo se, že jejich zdravotní stav a pohoda jsou takové, že již nejsou schopni vykonávat tyto funkce,“ uvedl Du Preez. „Prosíme církev, aby se za ně a jejich rodiny modlila při zkoumání dalšího období jejich života a služby, a děkujeme jim za jejich službu pro Neumu.“

Ve svých nedávných vyjádřeních o svém selhání Turner pochválil svou ženu a děti za to, že při něm stály a přijaly jeho slabost.

„Jsem navždy vděčný své úžasné ženě Simone a našim krásným dětem, které při mně věrně stály a přijímaly mě v mé slabosti. Simone byla nevinná, já ne, a přesto jsme odhodláni jít společně vpřed do plnosti Božího plánu obnovy našeho manželství. Společně přijímáme podporu a vedení zkušených a kompetentních duchovních vůdců, zatímco si bereme potřebný čas, aby nás Bůh uzdravil a obnovil,“ poznamenal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. února 2024 Foto: YouTube – Corey Turner

Exit mobile version