Život muslimského obhájce křesťanů v ohrožení

Ochranu pro muslimského právníka, který hájí pronásledované křesťany, požaduje Margarete von Galen, předsedkyně Rady evropských advokátních komor a právnických společností (CCBE). V listu adresovaném pákistánskému premiérovi Imránu Chánovi, vybízí ke konkrétním krokům na ochranu života Saifa ul-Malúka, který se kvůli obhajobě pronásledovaných stal terčem útoků islámských extremistů. Právě on se zasloužil o propuštění Asie Bibi.

Předsedkyně rady, která zastupuje asi milion evropských právníků, v dopise zdůrazňuje, že advokátovi je stále častěji vyhrožováno smrtí, a proto je nutné zajistit mu 24hodinovou ochranu. Výhrůžky zesílily poté, co vyhrál soudní proces v kauze křesťanského páru, který strávil sedm let v cele smrti. Díky intervenci muslimského právníka láhaurský soud propustil letos v červnu tyto rodiče čtyř dětí z vězení. Manželé se dostali za mříže poté, co byl otec rodiny Shafqat Emmanuel mučením donucen k přiznání absurdních obvinění. Pár byl obviněn z rozesílání rouhačských proti islámu. Záležitost byla o to absurdnější, že oba manželé jsou negramotní.

SOUVISEJÍCÍ – V cele Asie Bibi teď čeká na trest smrti další křesťanka

Propuštění křesťanského manželského páru vyvolalo hněv fundamentalistů. Právník se musel skrývat v Nizozemsku. Nějakou dobu také hledal útočiště na francouzském velvyslanectví v Islámábádu. Podle Margarete von Galen je v ohrožení života nejen Saiful Malook, ale i jeho blízcí.

Předsedkyně advokátní komory končí svůj dopis výzvou pákistánskému premiérovi, aby zajistil nestranné vyšetření výhrůžek adresovaných obhájci pronásledovaných křesťanů a zajistil jeho bezpečnost. „Právní stát nemůže existovat, pokud jsou právníci a instituce hájící právní stát neustále vydíráni a zastrašováni islámskými extremisty,“ napsala von Galen.

Saif ul- Malúk se věnuje obhajobě křesťanů nikoli z konfesních důvodů, nýbrž z úcty k právu. „Jsem oddaný muslim a miluji proroka Mohameda. Obhajoba křesťanů obviněných z rouhání je mou ústavní a islámskou povinností. Islám nás učí, že zabití jednoho nevinného člověka je jako zabití celého lidstva. Bohužel, mnoho mých muslimských bratrů a sester to nedokáže přijmout,“ řekl právník v jednom z rozhovorů.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 7. července 2021 Foto: screeshot YouTube – Saif ul-Malúk

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář