„Nezlomná“ křesťanská aktivistka se snažila sdílet evangelium s čínským prezidentem 

Křesťanská aktivistka Zhou Jin-sia ze severovýchodní Číny už byla několikrát zatčena za evangelizaci. To není žádným překvapením pro rodinu a přátele, kteří ji nazývají „nezlomnou“.

Více než 50krát se Zhou pokusila sdílet poselství evangelia s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a jeho manželkou Peng Li-juan. Výsledkem této aktivity bylo její opětovné zatčení. 

 SOUVISEJÍCÍČínská cenzura internetu vstoupila v platnost. Co to znamená pro církev? 

Opakované zatčení by však podle portálu ChurchLeaders.com nyní mohlo vést k delšímu uvěznění.

Čínská křesťanka je přesvědčena, že prezident Si potřebuje Boha. S použitím transparentůs poselstvím evangelia Zhou pravidelně stojí před bránou v Pekingu, kde sídlí nejvyšší představitelé Čínské komunistické strany. Minulý měsíc tak učinila, aby pozdravila prezidenta Si Ťin-pchinga, když se vrátil ze zimních olympijských her, což vedlo k jejímu zatčení za „vyvolávání konfliktů“. Úřady nařídily Zhou, aby se vrátila do svého rodného města Dalian. 

V roce 2009 místní úřady bez jejího souhlasu zabavily a zbouraly dům v Dalianu, kde Zhou bydlela a prostor proměnily na náměstí. Podle organizace China Aid Zhou a její rodinní příslušníci strávili roky domáháním se po spravedlnosti, ale výsledkem bylo jen jejich zadržení a ztráta práce. 

Každý březen se v Pekingu scházejí vládní představitelé, aby to, co International Christian Concern (ICC) označuje za „v podstatě politické divadelní představení zdůrazňující nadcházející politické směřování“. ICC na svých webových stránkách persecution.org poznamenává, že před touto událostí „čínská vláda obvykle zesílí své zásahy proti občanské společnosti, aby zajistila, že vše proběhne hladce.“

V březnu 2015 pokusy Zhou o evangelizaci ji stály 10 dní vazby. Zatčení za podobná obvinění (narušení společenského pořádku) vedlo k opětovnému zadržení v březnu 2016 a březnu 2018. Na svém transparentu Zhou píše o Boží lásce a potřebě činit pokání. „Bůh miluje lidi po celém světě a volá Si Ťin-pchinga a Peng Li-juan,“ stálo na jednom transparentu. Její poselství dále znělo: „Ateismus živí hřích a sráží lidi. Království nebeské je blízko; měli byste činit pokání.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. března 2022 Foto: Wikimedia Commons – prezident Si

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář