Křesťan dnes

Američtí evangelikálové ztrácejí víru v Ježíšovo božství

kříž

Nová americká studie ukázala, že část evangelikálů nevěří v Kristovo božství. Kompletní informace by měly být zveřejněny příští měsíc.

Do ankety, na které spolupracovaly Ligioner Ministries a agentura Life Way Research, se zapojilo 3002 občanů USA. Třetina evangelikálů (30%) souhlasila s výrokem, že Ježíš je jen skvělý učitel. Dvě třetiny dotázaných nesouhlasily s tvrzením: „Ježíš byl dobrý učitel, ale nebyl to Bůh.“

Christian Today informuje, že v anketě, kterou obě organizace připravují každé dva roky, 630 evangelikálů bylo silně přesvědčeno o tom, že Bible je největší autoritou jejich víry. Také souhlasili s výrokem, že je pro ně velmi důležité osobně povzbuzovat nevěřící k tomu, aby důvěřovali Ježíši Kristu, a že v Jeho smrti na kříži došlo k odstranění trestu za hřích a že pouze ti, kdo v Něj věří jako ve svého osobního Spasitele, mohou obdržet Boží dar věčné spásy.

Ligonier Ministries k anketě uvedlo, že výsledky ankety poukazují na „zmatek“ mezi evangelikály a na „naléhavou potřebu, aby se křesťané učili o smyslu Kristově oběti na kříži.“

Dr. Stephen Nichols z Ligonier Ministries a prezident Reformation Bible College uvedl: „Statistiky, jako jsou tyto, nás mohou šokovat, ale také vysvětlují naše obavy, o kterých mluví mnoho amerických křesťanů a církví celá desetiletí.“

„Jak se kultura kolem nás stále více vzdává svého morálního kompasu, evangelikálové se žel vzdalují od Božího absolutního standardu zapsaného v Bibli.

Je zřejmé, že církev si nemá dopřávat toho luxusu, aby jen nečinně přihlížela. Je čas, aby křesťané pilně studovali Písmo a sebejistě jednali s lidmi v naší kultuře a nebojácně vydávali svědectví o identitě a spásné práci Ježíše Krista.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. září 2020 Foto: WIkimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version