Anglikánský biskup se rozhodl přestoupit k římským katolíkům

Anglikánský biskup z Ebbsfleet opouští anglikánskou církev poté, co se rozhodl vstoupit do katolické církve.

Reverend Jonathan Goodall byl v pozici biskupa posledních osm let a byl proti ženským biskupkám. Ve svém stanovisku podle Christian Today popisuje, jak se po období modliteb bude snažit o plné společenství s katolickou církvi.

„Po dlouhém období modliteb jsem dospěl k rozhodnutí odstoupit z funkce biskupa v Ebbsfleetu, abych byl přijat do plného společenství s římskokatolickou církví,“ uvedl britský biskup. 

SOUVISEJÍCÍDavid Floryk / Causa Mark Galli aneb 3 důvody, proč by se evangelikálové neměli stávat katolíky

„Život ve společenství anglikánské církve formoval mé učednictví jako katolického křesťana po mnoho desetiletí. Zde jsem poprvé obdržel – a po polovinu svého života sloužil jako kněz a biskup – svátost milosti křesťanského života a víru. Vždy si toho budu vážit a budu za to vděčný,“ pokračoval.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Rozhodl jsem se říci ano současnému Božímu volání a pozvání, a ne neříkat tomu, co jsem poznal a zažil v anglikánské církvi, které za tolik věcí vděčím a mám velký dluh.“

Arcibiskup z Canterbury řekl, že přijal jeho rezignaci „s lítostí“.„Jsem biskupu Jonathanovi hluboce vděčný za jeho dlouholetou věrnou službu. Modlím se s ním a [jeho manželkou] Sarah za jeho budoucí službu i za směr, kterým jsou povoláni v jejich další službě Kristu,“ cituje arcibiskupa Justina Welbyho portál Christian Today.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. září 2021 Foto: YouTube – Reverend Jonathan Goodall

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář