Baptisté odmítli evangelium prosperity a označili ho za falešné učení 

Jižní baptisté v úterý přijali rezoluci, v níž odmítají evangelium prosperity a označují ho za falešné učení a překrucování Písma, zejména pokud jde o vykupitelské dílo Ježíše Krista na kříži. 

Delegáti, kteří se tento týden sešli v kalifornském Anaheimu na výročním shromáždění denominace, přijali rezoluci, která definuje evangelium prosperity jako víru, že „Ježíšova vykupitelská smrt poskytuje věřícím zdraví, bohatství a odstraňuje nemoc a chudobu“.

SOUVISEJÍCÍPastor varoval baptisty, aby nepoužívali hudbu, politiku či svou osobnost k růstu sborů 

Rezoluce prohlašuje, že tato teologie představuje zkreslení „biblické štědrosti“, zneužívá zranitelné lidi a obviňuje nemocné z nedostatku víry, přičemž kazí biblické chápání utrpení.

Jak informuje Christian Post tak baptisté v dokumentu tvrdí, že křesťané se mají „chránit před falešným učením, dávat si pozor nafalešné proroky, kteří k nám přicházejí v rouše beránčím, ale uvnitř jsou draví vlci a střežit integritu Písma“.

Pastor J. T. English během rozpravy o rezolucích řekl, že konvent se k této otázce ještě nikdy oficiálně nevyjádřil. „Nikdy jsme se jako církev jasně nevyjádřili k evangeliu prosperity formou rezoluce,“ řekl podle Christian Post English. 

Z pléna byl také navržen pozměňovací návrh, aby se do každého oddílu, který odsuzuje evangelium prosperity, přidala slova „a víry a praktiky New Age“, protože je spojeno s myšlenkou, že Bůh „chce, abychom byli na této zemi šťastní, zdraví a bohatí“. Kritici tvrdí, že tato myšlenka využívá pohanskou ideologii, aby se tyto věci staly skutečností. 

„Vycházejí z afrických, pohanských praktik, z voodooismu,“ řekl podle CP delegát, který navrhl označit učení New Age za „palivo“, které využívá evangelium prosperity.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

V reakci na to English uvedl, že ačkoli je důležité se myšlenkami New Age jako konvent zabývat, považovali za důležité v této rezoluci zřetelně hovořit pouze o evangeliu prosperity. Pozměňovací návrh na doplnění formulace o New Age byl zamítnut. 

Rezoluce odsuzující evangelium prosperity byla přijata s drtivou podporou delegátů.

Baptisté se usnesli, že „Bůh a pouze Bůh je naším nejvyšším dobrem a naším nejvyšším pokladem, nikoli zdraví, bohatství nebo odstranění nemocí“ a že „naše důvěra spočívá v našem věčném dědictví vykoupeném Kristovým dílem a je zaručena působením Ducha svatého“.

Delegáti v úterý přijali také samostatnou rezoluci vyzývající k ukončení války na Ukrajině. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. června 2022 Foto: screenshot YouTube – kongres SBC v Anaheimu

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. 10Neboť kořenem všeho zlého je láska k penězům; a někteří, kdo se po nich pachtili, zbloudili od víry a způsobili si mnoho bolestí. 11Ale ty, Boží člověče, před tím utíkej! Usiluj o spravedlnost, zbožnost, víru, lásku, trpělivost, mírnost.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář