Baptistická misijní organizace zaznamenala rekordní počty nově věřících

Americká misijní organizace International Mission Board (IMB) ve své výroční zprávě za rok 2020 informovala o nárůstu počtu nově věřících osob.

Paul Chitwood z IMB připustil, že spíše očekával pokles ve statistikách, podle kterých vyhodnocují výsledky misijní práce ve světě, ale organizace přes všechny negativní okolnosti zaznamenala „prudký nárůst“.

„Upřímně řečeno, očekával jsem pokles zásadních statistik, které sledujeme, abychom mohli měřit naši efektivitu po celém světě,“ cituje Chitwooda Baptist Press.

SouvisejícíAmeričtí baptisté přišli o rekordní počet členů

„Ježíš zjevně mluvil přímo ke mně, když řekl: ,Ach, ty malé víry,‘ protože jsem se mýlil. To, čeho jsme byli svědky při naší práci po celém světě v roce 2020, nebyl pokles, ale prudký  nárůst.“

Evangelikální organizace spadající pod Jižní baptisty odhaluje nárůst misijní aktivity po celém světě ve srovnání se statistikami v roce 2019.

Výsledky misijní práce poukazují na výrazné zvýšení počtu těch, kteří slyšeli svědectví evangelia, nových věřících a o vzniku nových společenství. V loňském roce tak přišlo ke Kristu téměř o 55 000 nových věřících více než v roce předchozím.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. května 2021 Foto: IMB

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář