Barkóci: Plní se slova proroctví Davida Wilkersona, Slovensko hraje klíčovou roli v šíření evangelia 

Alexander Barkóci ve videu zveřejněném na platformě YouTube, říká, že věřící jdou vůči „velmi speciální době.“ Oblíbený kazatel z Komárna, který pravidelně navštěvuje také mnohé krajiny Evropy, povzbudil křesťany, aby se nadcházejících události nebáli, ale důvěřovali Bohu. 

„Pán Ježíš řekl, že není vaší věcí, abyste znali časy a období, které si Bůh uložil ve své kompetenci. Netrapte se o časy a období. Ale vaší věcí je, abyste přijali Ducha svatého a buďte svědky,“ řekl kazatel, kterého před posledními parlamentními volbami navštívili někteří poslanci včetně Mareka Krajčího nebo premiéra Eduarda Hegera. 

SOUVISEJÍCÍAlexander Barkóci: Nebojte se očkování, pohled mějte upřený na Krista

Zdůraznil, že zodpovědností každého křesťana je být připraven vydávat svědectví o Bohu, i když se to někdy může potkat s kritikou ze strany nevěřících lidí. 

„Přicházíme do takového času, bratři a sestry, kdy se začíná plnit proroctví, které Bůh dal skrze bratra Wilkersona,“ poznamenal Barkóci s odvoláním se na amerického letničního kazatele Davida Wilkersona, který je známý svou službou drogově závislým mladým lidem v New Yorku. Tato jeho snaha byla zfilmována na základě stejnojmenné knihy Dýka a kříž. Wilkerson založil také celosvětovou organizaci Teen Challenge, která pomáhá drogově závislým lidem.  

„Slovensko bude klíčová krajina, skrze kterou bude vycházet evangelium do různých částí Evropy. Srdce mnoha lidí budou zapálena evangeliem Ježíše Krista.“

Barkóci dal přítomným věřícím „domácí úkol“ na celý rok, aby každý den vydali svědectví o své víře alespoň jednomu člověku. „Prosím vás ve jménu Pána Ježíše Krista, abyste v následujících 365 dnech vydali nejméně 365 svědectví.“ 

Slova bývalého baptistického kazatele přicházejí v době, kdy Spojené státy zažívají vlnu probuzeneckých shromáždění na křesťanských vysokých školách, které odstartovala událost na Asburyho univerzitě. Tam z běžné ranní středeční bohoslužby, vznikl blok 16denního nepřetržitého uctívání, modliteb a studií Bible. Zajímavostí je, že profesor z Asburyho univerzity začátkem roku napsal blog, ve kterém zmínil, že vyhlíží duchovní oživení. 

Letniční teolog a účastník probuzení ve floridské Pensacole Michael Brown také psal o probuzení, které přichází do Spojených států. Populární zpěvák Michael W. Smith se účastnil evangelizačního tažení Franklina Grahama ve Vietnamu, kde když viděl tamní věřící, jak se horlivě modlí za Boží dílo, prohlásil, že věří, že Duch svatý bude pracovat v srdcích lidí a mnozí zažijí duchovní oživení. 

Z historie křesťanství známe události, které v jednom časovém období zasáhly různé kouty světa. Jedno z takových bylo probuzení ze začátku dvacátého století, kde na Azusa street v Los Angeles došlo k vylití Ducha svatého, což vedlo ke vzniku globálního letničního hnutí. Do stejného období se datuje také probuzení ve Walesu, v jehož čele stál teenager Evan Roberts. Vlna pokání korejských křesťanů v Pchjongjangu stála na začátku vzniku dnes velké křesťanské komunity na Korejském poloostrově. Podobné záznamy o nadpřirozeném Božím jednání z tohoto období pocházejí také z Indie nebo z Jihoafrické republiky. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. března 2023 Foto: screenshot YouTube – Alexander Barkóci

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář