Biblická společnost distribuovala v loňském roce 35,5 milionu Biblí 

Ze zprávy Spojených biblických společností o statistice distribuce Písma vyplývá, že v roce 2022 tato křesťanská organizace po celém světě distribuovala přibližně 35,5 milionu Biblí.

To je přibližně o tři miliony výtisků více než v roce 2021. Po prudkém poklesu na začátku pandemie koronaviru pokračoval vzestupný trend z loňského roku.

 SOUVISEJÍCÍ„Lidé chtějí být blízko Bohu.“ Biblická společnost zaznamenala od ruské invaze na Ukrajině dvojnásobnou poptávku po Biblích

Portál Evangelical Focus píše, že zeměmi s největší distribucí Biblí v roce 2022 byly Brazílie (4,8 milionu), USA (2,6 milionu) a Indie (2,5 milionu).

Významný nárůst byl zaznamenán také v Číně, a to z 1,2 na 1,8 milionu Biblí, a v buddhistické Kambodži, kde se počet rozdaných Biblí zdvojnásobil na 25 000.

Dále bylo nejvíce Biblí distribuováno ve španělštině (5,8 milionu), následovala angličtina (5,4 milionu), portugalština (4,9 milionu) a mandarínština s 1,8 milionu výtisků.

Digitální vydání Bible je na vzestupu

Přibližně 28 % distribuovaných Biblí bylo staženo z internetu, takže podíl digitálních vydání Bible v roce 2022 výrazně vzrostl.

Stažená vydání dosáhla předpandemické úrovně deseti milionů výtisků. Celkový počet všech distribuovaných biblických vydání (jednotlivých biblických knih, Nových zákonů a kompletních Biblí) činil 166 milionů výtisků.

„Distribuce Bible, stejně jako její překlad, jsou zakořeněny v samotném nitru našeho společenství,“ říká Dirk Gevers, generální tajemník Světové unie.

Prostřednictvím distribuce Biblí se organizace snaží „stejnou měrou posilovat jednotlivce i společenství, podporovat duchovní růst a hodnoty, jako je velkorysost, soucit a jednota, které nás spojují po celém světě“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. srpna 2023 Foto: United Bible Societies

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář