Křesťan dnes

Biskup uvedl, že královna Alžběta ukázala příklad, jak lze vykonávat veřejnou službu podle křesťanských hodnot

Římskokatolický biskup ze Shrewsbury uvedl, že Alžběta přijala své královské povolání s „jednoznačným smyslem pro křesťanské poslání“.  

V kázání, které pronesl u příležitosti seslání Ducha svatého, reverend Mark Davies poznamenal, že královnino povolání bylo zřejmé od okamžiku její korunovace. Během mše v katedrále ve Shrewsbury biskup řekl, že její vláda se od té doby vyznačuje nezištnou službou.

SOUVISEJÍCÍKrálovna Alžběta oslavila 96. narozeniny. Několikrát se setkala se slavným evangelistou

Královna Alžběta II. ukázala světu, jak lze ve veřejném životě naplno žít křesťanské povolání, řekl podle portálu Premier biskup během bohoslužby.

Biskup uvedl, že oslavy platinového jubilea na počest Jejího Veličenstva a svátek Letnic společně poskytly křesťanům příležitost zamyslet se ůnad smyslem křesťanského povolání, které podporovalo život a nasazení naší nejdéle sloužící královny“. 

Biskup Davies citoval slova Johna Henryho Newmana, který se v říjnu 2019 stal nejnovějším anglickým světcem, že Bůh zamýšlí „nějakou konkrétní službu“ pro každého pokřtěného člověka, a vyzval křesťany, aby se „ptali, jak jsme s odvahou a věrností odpověděli na své vlastní povolání ke službě a na poslání, které nám bylo s jedinečným plánem svěřeno“. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Všichni křesťané, připomněl biskup, sdílejí stejné povolání k nezištné službě, jehož příkladem je královna. Biskup Davies uvedl: „Všichni, kteří se na tom podíleli, jsou velmi spokojeni.“

„Královna se netají tím, že je to právě její křesťanská víra, která jí v průběhu sedmi desetiletí umožnila reagovat na nesčetné výzvy jejího života. Život, který se vyznačuje každodenním rytmem modlitby a nedělní bohoslužby, byl nepřetržitou nití všech změn a otřesů její vlády. V moderní době si skutečně nelze představit, jak by se taková celoživotní služba dala prožít bez takového smyslu pro křesťanské povolání. Dnes oceňujeme skutečnosti, že jsme byli požehnáni, že jsme žili za vlády královny Alžběty a že jsme vždy znali takový příklad křesťanské služby.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – královna Alžběta

Exit mobile version