Brazilský fotbalista Firmino se nechal pokřtít: Největší vítězství je Kristova láska

Brazilská fotbalová hvězda Roberto Firmino se křtem rozhodl vyjádřit svou víru v Krista. Dne 14. ledna byl 28letý útočník Liverpoolu pokřtěn v bazénu za účasti rodiny a spoluhráčů.

K Firminovi se při křtu ve vodě připojila jeho manželka Lari, pastor a spoluhráč Alisson Becker. Při této důležité události v životě křesťana měli na sobě tričko s nápisem Kříž = Láska.

Těsně před ponořením do vody Firmino řekl: „Ježíš je láska, nemohu to vysvětlit… Stačí věřit, věřit v Něj a zažít Ducha svatého“. S brazilským brankářem Allisonem se pak objali a se slzami v očích se pomodlili.

Katolík a evangelikál se po zápase na MS ve fotbale společně modlili

Firmino později zveřejnil video na Instagramu a mluvil o vítězství lásky Ježíše Krista ve svém životě. Následně citoval biblickou pasáž z 2. Kor. 5,17: „Kdo je v Kristu, je nové stvoření. Staré pominulo – hle, je tu nové!“ Video si prohlédly více než 2 miliony uživatelů.

Firmino v Liverpoolu není jediným křesťanem

Brazilský brankář Allison Becker v prosinci vyhrál jako nejlepší brankář roku cenu Jašin Trophy. „Bůh je dobrý,“ napsal tehdy na Instagramu a sdílel fotku s cenou.

Becker ve své řeči poděkoval „mé rodině a mé manželce, rodičům a Bohu za jejich podporu kamkoli jdu,“ řekl. „Je pro mě velkou ctí, co mi Bůh v tomto roce 2019 dal, vyhrál jsem Ligu mistrů a některá další ocenění. Nemyslím, že je to štěstí, cítím se být požehnán Bohem a jsem vděčný za to, co v mém životě a v životě mé rodiny udělal,“ dodal oceněný fotbalista.

Německý tréner Jürgen Klopp z FC Liverpool pro Frankfurter Rundschau vysvětlil, proč věří v Krista. „Tato osoba přišla na svět a měla jasné poslání, které vůbec nebylo snadné splnit. Na konci svého života vzal na sebe všechny hříchy a vnesl je na kříž.“ To je podle něj důvodem, proč Ježíšova smrt na kříži „byla největším aktem, protože změnila všechno.“

 

-red-  Datum: 19. ledna 2020  Foto: Instagram

 

 

 

 

 

 

Další informace: http://evangelicalfocus.com/lifetech/5046/Footballer_Firmino_baptised_My_biggest_title_is_your_love_Jesus?fbclid=IwAR0u04aScLEs-rFEpjcA8GWqNMCkdEyeUptlf_gwU0w8N9N9N9N9N9NJN2

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář