Bývalý pastor největšího anglikánského sboru má velké plány. Evangeliem chce oslovit celý svět

Přestože Nicky Gumbel nedávno pronesl své poslední kázání v kostele Nejsvětější Trojice v Bromptonu (HTB) jako vikář, nejeví však žádné známky toho, že by chtěl během svého odchodu do důchodu nějak v křesťanské službě polevit.

V novém rozhovoru pro časopis Premier Christianity Magazine se bývalý vikář největšího anglikánského sboru ve Velké Británii a průkopník úspěšného evangelizačního kurzu Alfa vyjádřil, že připravuje desetiletou strategii, v jejímž rámci chce zpřístupnit evangelium všem lidem na světě.

SOUVISEJÍCÍKurzy Alfa se za působení Nickyho Gumbela staly světovým fenoménem

„17. dubna 2033 jsou Velikonoce, což, jak jistě víte, bude 2000 let od Ježíšova vzkříšení a Velkého poslání, které následovalo krátce poté. A my bychom se rádi podíleli na tom, abychom do roku 2033 zpřístupnili evangelium všem lidem na planetě,“ řekl.

Gumbel spolupracuje s překladateli Bible, kteří se snaží o to, aby se Nový zákon do roku 2033 přeložil do všech jazyků na světě.

„A naší úlohou v tom je snažit se, aby Alfa byla do roku 2033 dostupná každému člověku na planetě. Takže to bude zahrnovat novou filmovou sérii, na které [jsme]… už několik let pracovali, ale budeme se muset opravdu zaměřit na její natočení. A to se bude konat, dá-li Bůh, příští léto, a zahrnovalo by to deset zahraničních cest, jen kvůli natáčení,“ dodal.

Iniciativu zahájí velikonoční kázání v Jeruzalémě v roce 2023.

Kromě zpřístupnění úspěšného evangelizačního kurzu po celém světě, je cílem Gumbela jeho manželky navštívit všech 127 církevních sborů, které HTB založil, a zúčastnit se konferencí Alfa.

SOUVISEJÍCÍ – Nicky Gumbel se loučil s věřícími v HTB. Propagátor kurzů Alfa prohlásil, že „to nejlepší je stále před námi“ 

„Máme tolik přátel z HTB, kteří v průběhu let založili sbory, a tak je budeme znovu navštěvovat. Máme pocit sounáležitosti a toužíme vidět všechny ty úžasné lidi, kteří založili sbory… tak odvážné, někteří z nich šli do velmi, velmi obtížných situací a velmi chudých oblastí a dělají úžasné věci.“

Gumbel se také zaměří na projekt The Peter Stream, který „usiluje o to, aby církev měla prospěch z řady žen a mužů, kteří pocítili povolání ke službě, ale setkali se s vyloučením“ z hlediska vzdělání, sociálního postavení a rasy.

Řekl, že tento kurz je důležitý, aby pomohl řešit skvrnu na anglikánské církvi. „Věřím, že Bůh poslal generaci, která by anglikánské církvi přinesla tolik života. A celkově přišli do kostela a vikář jim řekl: ‚Děkuji, že jste přišli, ale už se prosím nevracejte‘. A to byl strašný hřích. Byl to rasistický hřích, ale byl to také hřích proti Duchu svatému, protože oni přinášeli Ducha svatého, měli potenciál přinášet život Ducha do církve.“

Gumbelovu roli v HTB převezme Archie Coates.

Gumbel řekl, že i když už nebude navštěvovat HTB, zůstane vždy jejím členem a bude navštěvovat Holy Trinity Clapham, když bude v Londýně.

„Archie Coates… je naprosto skvělý. Ale Archie a Sam [jeho manželka] potřebují prostor, nepotřebují kolem sebe starého vikáře,“ zažertoval.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – Nicky Gumbel

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář