Cenzura internetu může mít dramatický dopad na církev v Číně

Organizace CSW (Christian Solidarity Worldwide) vyzývá čínské úřady, aby urychleně zrušily plánovaná nařízení týkající se omezení v online zpravodajství, která by podle ní mohly mít zničující dopad na náboženské komunity v zemi.

Portál Premier informuje, že přísná nařízení týkající se sdílení náboženského obsahu na internetu vstoupí v platnost 1. března. Nová opatření stanoví, že „zahraničním organizacím a jednotlivcům není dovoleno provozovat online náboženské infimační služby na čínském území“.

SOUVISEJÍCÍČínská policie neumožnila křesťance navštívit vězněného manžela

CSW tvrdí, že rozsah předpisů je záměrně široký, včetně textových zpráv, obrázků, zvuku a videa sdíleného prostřednictvím jakékoli aplikace nebo online fóra.

Organizace je obzvláště znepokojena zákazem online náboženských aktivit a obřadů, zejména během pandemie. Opatření také zakazují náboženský obsah, který „nabádá nezletilé k víře“, čímž se fakticky stává online práce s mládeží ze strany náboženských komunit nezákonná.

Zakládající prezident CSW Mervyn Thomas řekl: „Po celý rok 2021 jsme byli svědky každodenních případů porušování lidských práv vůči náboženským komunitám, aktivistům, právníkům a novinářům v Číně ze strany Komunistické strany Číny.“

„Výjimkou bohužel nebylo ani vánoční období, které by mělo být pro křesťany na celém světě časem klidu a radosti. Vyzýváme čínské úřady, aby přestaly obtěžovat členy církví, propustily všechny zadržené za jejich pokojné náboženské aktivity a urychleně stáhly plánovaná nařízení o online náboženských informacích, která by mohla mít zničující dopad na náboženské komunity v Číně.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. ledna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář