Chan vyzval církev k pokání a varoval před návratem do „běžného církevního života“

Populární autor a biblický učitel Francis Chan sdílel svou perspektivu k pandemii COVID-19 a řekl, že je ten správný čas na to, aby se křesťané dostali blíž k Bohu a byli otevřeni možnosti, že by Bůh proměnil církev.

Chan byl jedním z 50 dalších křesťanských lídrů, kteří se zúčastnili desetihodinové streamovací relace evangelisty Nicka Halla pro vedoucí církve.

Během své přednášky bývalý zakladatel několika tisícového sboru v Kalifornii, který nedávno opustil Ameriku, aby se stal misionářem v Asii, naléhal na sledující, aby „činili pokání a sebereflexi,“ protože existuje možnost, že se nevrátíme zpět do obvyklého církevního života.

„Co když nás Bůh povede na jiné místo?“ řekl Chan ze svého nového domova v Hongkongu. „Mnoho z nás se chce vrátit do normálu. Doufám, že vaše úzkost nepramení jen z toho, že byste se chtěli vrátit zpátky do běžného života. “

„Jak příhodný čas pro pokání,“ řekl a přemýšlel o tom, že nikdo neví, co se stane během a po globální pandemii. „Toto by mohl být začátek konce,“ zdůraznil. Řekl, že věří, že tento situace povede k novému období pro církev jako celek.

„Bůh teď dělá něco, co jsem ve svém životě nikdy neviděl. Vypadá to, že směřujeme do nové doby,“ poznamenal.

Americký kazatel doufá, že tento čas bude také dobou „růstu“ pro křesťany. Je na čase si uvědomit, že Písmo říká, že „žít je Kristus a umřít je zisk“.

„Prosím, dejte si svůj život s Pánem do pořádku,“ prosil Chan, když zmínil pasáž z Jakuba 4,10: „Pokořte se před Pánem a on vás časem pozvedne. Žádám vás, abyste přemýšleli o pokoření se před Bohem.“

„Tento virus nám ukazuje, jak jsme nepřipraveni,“ poznamenal a vyzval lidi, aby se spoléhali na samotného Boha. Řekl, že ve světě, kde nás technologie také dokáže zklamat, je Bůh jediný všudypřítomný.

Přiznal, že karanténa mu pomohla strávit více času s Bohem a jeho rodinou, protože obvykle cestuje každý měsíc. Pastorům vzkázal: „Už nemáme luxus dávat pěkná, veselá kázání, která jsou zjemněná vtipy. Malé svépomocné tipy už nebudou stačit,“ řekl. Nyní je čas spoléhat se pouze na Písmo a ducha Božího, zdůraznil.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 16. dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons – Francis Chan

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář