Čína plánuje zakázat zahraniční online náboženské zpravodajství

Čínská státní správa pro náboženské záležitosti (SARA) spolu s ministerstvem průmyslu a informačních technologií, veřejné bezpečnosti a státní bezpečnosti nedávno oznámily nová omezující opatření pro křesťanské online aktivity.

Opatření, která se dotknou církví, organizací i jednotlivců, vstoupí v platnost 1. března 2022.

SOUVISEJÍCÍ Čínská policie neumožnila křesťance navštívit vězněného manžela

Podle státních novin Global Times má čínská vláda za cíl „standardizovat online náboženské informační služby a zaručit občanům svobodu náboženského vyznání“ prostřednictvím těchto předpisů, které „vycházejí z existujících zákonů, včetně zákona o kybernetické bezpečnosti a nařízení o náboženských záležitostech“.

„Nestavte se proti vedení čínské komunistické strany“

„Každá čínská organizace nebo jednotlivec, který provozuje online náboženské informační služby, by měl podat žádost na místní oddělení pro náboženské záležitosti,“ uvedly podle Evangelical Focus čínské úřady.

Kromě toho náboženský obsah těchto online periodik „nesmí podněcovat k aktivitám proti státní moci, odporovat vedení čínské komunistické strany, podkopávat národní jednotu ani porušovat princip nezávislosti“.

„Náboženské skupiny nesmějí využívat internet k tomu, aby podněcovaly nezletilé k náboženskému vyznání, organizovaly je nebo je nutily k účasti na náboženských aktivitách,“ dodávají úřady. 

Opatření stanoví, že „online kázání smějí organizovat a provádět náboženské skupiny a církve a náboženské školy, které získaly povolení Internetové náboženské informační služby“.

Toto povolení umožní představitelům církve „kázat on-line náboženské doktríny, které přispívají k sociální harmonii a vedou lidi k tomu, aby byli patriotičtí k zemi a dodržovali zákony“. 

Opatření také zakazují, aby zahraniční organizace a jednotlivci nebo organizace zřízené cizinci provozovaly na čínském území online náboženské informační služby.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. ledna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář