Čínské úřady zatkly pastora za „narušení veřejného pořádku“

Komunistické úřady zatkly kazatele z krutě pronásledovaného domácího sboru v jihozápadní čínské provincii S‘-čchuan, za údajné „narušení veřejného pořádku“ vykonáním pohřbu člena církve. Policie v posledních měsících tvrdě postihuje věřící z Early Rain Covenant Church (ERCC). 

Pastora Wu Wuqinga zatkli policisté z Čcheng-tu v pátek odpoledne, několik hodin po bohoslužbě, kterou vedl na pohřbu člena církve, jak informuje nezisková organizace International Christian Concern (ICC). Wu, který už byl v minulosti pronásledován, byl následně propuštěn.

SouvisejícíPo policejnírazii zůstal ve vězení člen čínské domácí církve

Úřady už několikrát zasahovaly v jeho domě a zakazovaly veřejné bohoslužby. Policie mu pohrozila, že pokud bude nadále sloužit v ERCC, posílí tím zásahy úřadů proti jeho osobě.

„Domácí sbory po celé Číně zaznamenaly časté razie, zásahy úřadů proti jejich činnosti až po věznění jejich lídrů,“ uvedla Gina Goh, která pracuje pro ICC. „Peking se snaží zastrašit představitele církve v naději, že se domácí sbory kvůli strachu rozpadnou.“

Komunistické úřady v dubnu zatkly několik vůdců domácích sborů po celé Číně. Minulý měsíc bylo zase několik členů ERCC zatčeno za účast na velikonoční online bohoslužbě online, která probíhala na platformě Zoom a bylo jim nařízeno, aby zastavili veškerou náboženskou činnost.

Pastor Wang I z ERCC byl v roce 2018 zatčen a později odsouzen k 9 letům vězení. Obviněný byl z rozvracení státní moci a nelegálních obchodních operací. Společenství totiž vlastní křesťanskou literaturu, kterou prodávalo.

Podle nedávno zveřejněných zpráv došlo v roce 2020 k intenzivnějšímu náboženskému pronásledování v Číně, přičemž se to dotklo životů tisíců věřících a mnohé kostely byly zavřeny.

Open Doors řadí Čínu mezi nejhorší země na světě, pokud jde o pronásledování křesťanů. Organizace konstatuje, že všechny církve jsou vnímány jako hrozba, pokud se stanou příliš velkými, příliš politickými nebo si zvou zahraniční hosty.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. května 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář