Čínské úřady zatkly pět křesťanů reformované církve za účast na konferenci s Timem Kellerem

Komunistické úřady zatkly pět čínských křesťanů z domácího sboru v provincii Šan -si, protože se loni zúčastnili konference v Malajsii, kde jako řečníci mluvili známí američtí pastoři Tim Keller a Don Carson.

Všech pět křesťanů pochází z reformované církve a podle informací organizace International Christian Concern je důvodem jejich zatčení účast na konferenci KL2020 evangelium a společnost, kterou pořádal čínský pastor Stephen Tong v současné době žijící v Indonésii.

SOUVSEIJÍCÍExistují obavy o zdravotní stav vězněného pastora Wang I

Na mezinárodní konferenci vystoupili populární teolog, spisovatel a zakladatel úspěšného newyorského sboru Redeemer Timothy Keller nebo teolog a emeritní profesor Don Carson vyučující Nový zákon na Trinity Evangelical Divinity School.

Všech pět čínských křesťanů legálně cestovalo do Malajsie s platnými pasy, ale nyní čelí obvinění.

Kazatel An Jan-kuj požádal věřící na celém světě, aby se modlili za těchto pět křesťanů. „Kéž Bůh nikdy neopustí své děti a i nadále uděluje milost své církvi na její cestě, když nese svůj kříž,“ napsal na Facebook.

Reformovaná domácí církev byla v posledních měsících pod neustálým tlakem čínských úřadů, které zatkly několik jejích kazatelů a členů.  Organizace Open Doors, která monitoruje pronásledování křesťanů ve více než 60 zemích světa, odhaduje, že v Číně je asi 97 milionů křesťanů, z nichž většina patří do nelegální podzemní církve.

Čínské úřady v posledních letech zvyšují tlak na věřící. Tento rok zasáhly proti veřejné platformě WeChat a ukončily provoz křesťanských chatovacích skupin.

Regionální manažerka ICC pro jihovýchodní Asii Gina Gohová uvedla: „Od té doby, co v únoru 2018 vstoupily v platnost revidované předpisy pro náboženské záležitosti, čínská vláda přidala další zákony usilující o omezení náboženských aktivit, které nejsou sankcionovány státem.“

„Peking je paranoidní ohledně interakce čínských křesťanů s křesťany ze Západu. V důsledku toho penalizuje věřící, aby je odradil od ‚přijímání cizího vlivu.‘ Ostudou je, že čínská vláda neustále manipuluje zákony, a tím porušuje náboženskou svobodu svých občanů.“

Čína se dlouhodobě nachází na seznamu World Watch List organizace Open Doors, jako jedna z nejhorších zemí na světě, pokud jde o pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. srpna 2021 Foto: Wikipedie – ilustrační

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Kdyby se náboženské organizace drželi jen šíření evangelia tak by v Číně nikdy taková situace nenastala. Ovšem jejich propojení s politikou (historicky a speficicky v Čině) stupňuje averzi vládnoucích stran.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář