Cooper ze Skillet vyzval po Sampsonových a Harrisových statusech k návratu k biblickým pravdám

John Cooper, zpěvák křesťanské rockové skupiny Skillet, vyjádřil rozčarování nad populárními křesťany, kteří se veřejně vzdávají své víry.

„Co se to v křesťanství děje? napsal na Facebooku. Podivil se, proč stále více vlivných osob, které kdysi byly populárními křesťanskými lídry, postupně odcházejí od Boha a ztrácejí víru. Ve své zprávě se ptal, proč měli tu potřebu vyjít se svými pochybnostmi na veřejnost a informovat lidi, kterým pomáhali na jejich cestě víry.

Během posledních několika týdnů bývalý pastor a populární autor Joshua Harris na sociálních sítích oznámil, že se již nepovažuje za křesťana. Následně Marty Sampson, který se angažoval v Hillsongu, prohlásil, že „ztrácí svou víru“.

Cooper dal jasně najevo, že nechce soudit jiné, ale jako následovník Krista považoval za nutné říci, že musí existovat míra „loajality a přátelství a odpovědnosti vůči sobě navzájem i vůči Božímu slovu“.

Autor písní Hillsongu: „Opravdu ztrácím svou víru“ >>>

Cooper varoval všechny křesťany, aby přestali dělat z hudebníků a z dalších vlivných nebo relevantních lidí nejvlivnější osoby v křesťanství.

„Jsme na nebezpečném místě, když církev dělá z dvacetiletých hudebníků zdroj pravdy,“ varoval před nebezpečnými trendy. „Nyní máme církevní kulturu, která se učí poznávat Boha z moderních chval, a ne z učení Božího slova.“

Ve svém příspěvku na Facebooku tvrdil, že hudebníci „umí komunikovat emoce a pocity“, ale texty písní někdy neodrážejí „biblickou pravdu a učení“.

Autor populární knihy o chození již není křesťanem >>>

Poznamenal, že se někdy může jednat o neznalost Bible nebo se prostě nezajímají o správné učení a Boží svatost. „Už jste někdy uvažovali o neúctě zpívat písně Bohu, které nepravdivě popisují Jeho charakter?“ napsal zpěvák.

„Rockový čtyřlístek z Memphisu je právem řazen mezi nejúspěšnější rockové kapely 21. století. Na svém kontě mají přes jedenáct milionů prodaných desek, jsou držiteli platinové desky za album Awake, vítězové Billboard Music Awards, byli několikrát nominovaní na Grammy Awards. Jejich videa mají miliony shlédnutí na YouTube – ostatně jen sám singl Monster jich má přes 130 milionů. Kromě toho je tento singl dvojnásobně platinový a s 57 miliony přehrání na Spotify je osmou nejvíce přehrávanou skladbou roku 2015. A nezapomínejme ani na miliony oddaných fanoušků po celém světě,“ píše v upoutávce na jejich plánovaný koncert v České republice.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 19. srpna 2019  Foto: CC Search – Skillet

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Martin Hambálek

    „Nyní máme církevní kulturu, která se učí poznávat Boha z moderních chval, a ne z učení Božího slova.“ Myslím, že autor přesně vystihl situaci v církvích. Mám rád chvály a církevní zpěv vůbec, ale křesťanům nesmí unikat to reformační „sola scriptura“.
    Zkusme se také zabývat těmi osobnostmi, které dovedly svousvou víru až na práh pozemského života, např. před lety zemřelý Derek Prince nebo nedávno zesnulý Billy Graham.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář