Dan Drápal / Migrace a masakr

Nedělá mi dobře, když někoho naštvu. A teď napíšu něco, čím patrně naštvu většinu čtenářů. 

Měli bychom přijímat migranty. (Tím naštvu ty, kdo žádné migranty přijímat nechtějí.)

 Měli bychom si mezi nimi pečlivě vybírat. (Tím naštvu ty, kteří se domnívají, že bychom měli přijímat všechny.)

Když jsem na nebezpečí neřízené migrace opakovaně po mnoho let upozorňoval – poprvé to bylo v článku „Tři domy“, který jsem publikoval v roce 2004 – byl jsem u některých lidí za xenofoba. Podle jiných jsem zbytečně strašil.

SOUVISEJÍCÍDan Drápal / Proč se angažovat

Dnes jsme v situaci, kdy se přeme, zda v některých západoevropských městech jsou či nejsou „no-go zóny!.

Masakr provedený Hamásem 7. října tohoto roku ledacos vyjevil jak o Hamásu, tak o Izraeli. Ale něco podstatného vyjevil i o západní Evropě. Mám na mysli desetitisícové, ba snad i statisícové demonstrace na podporu… Hamásu. (Česká republika spolu s některými dalšími státy bývalého východního bloku je čestnou výjimkou.) V Austrálii se objevila na demonstracích hesla „Židy do plynu!“ 

Ano, jde o Židy. Nejsem to já, kdo označil Židy za „kanárky v kleci v dolech“. (Ještě před padesáti lety brali s sebou horníci do dolů kanárky. Když se uvolňoval jedovatý plyn, kanárci zemřeli, což bylo pro horníky znamením, aby co nejrychleji vyfárali.) To, jak se zachází se Židy, vypovídá o tom, v jakém stavu je daná společnost. 

SOUVISEJÍCÍ – Dan Drápal / Mír v nedohlednu

Něco takového tady ještě nebylo, ale západní společnost k tomu směřovala: Nyní se v Británii i v některých dalších státech zavírají židovské školy, protože místní policie není schopná zajistit bezpečnost žáků ani učitelů. Francie má třetí největší počet židovských obyvatel na světě (po Izraeli a Spojených státech, následována Kanadou). Každý rok ovšem Francii opouští tisíce Židů, protože stoupá počet antisemitských útoků.

Co vidím jako zlověstné, je jásot nad masakrem Židů v imigračních centrech. Je to jednoduché: Čím více muslimů do nějaké země vpustíme, tím méně bezpečně se v ní budou cítit Židé.

Současná situace je důsledkem hodnotového relativismu a názoru, že všechna náboženství jsou v podstatě stejná. Nejsou; ideje mají své následky. Neznám jiné náboženství na světě, které by dokázalo přesvědčit mladé muže i ženy, kteří byli ještě před pár měsíci nábožensky lhostejní, že se jim povede nejlépe, když sami sebe odpálí, zabijí přitom co nejvíce lidí a půjdou rovnou do nebe. Hinduismus dokáže být, jak se ukazuje, taky pěkně agresivní, ale na islám „nemá“.

Jakákoli rozumná vláda by žadatele o vstup do země, kteří projevili nadšení nad vražděním židovských nemluvňat, ihned vrátila tam, odkud přišli.

            Budu nařčen, že mluvím jako Tomio Okamura nebo Marine Le Penová. A docela mi to vadí. Ale co dělat, když „mainstreamoví“ politici nic nedělají? Primátor Berlína Kai Wegner (za křesťanské demokraty) alespoň jasně deklaroval, že vnímá osobní odpovědnost za bezpečí Židů v Německu. 

V Africe jsou každoročně zmasakrovány desetitisíce křesťanů. Neměli bychom přednostně přijímat ohrožené křesťany? 

Slyším námitku: Ale je nutno měřit všem stejně. Jsou přece mírumilovní muslimové a jsou jistě i nějací krutí křesťané. Ano, netvrdím, že při rozhodování o udělení azylu nedochází a nebude docházet k řadě nespravedlností. Problém je, že zastávat universalistický postoj nic nestojí. Ovšem útokům na Židy nezabrání.

 Migrace je nevyhnutelná. Nezastavíme ji. Ale mohli bychom se alespoň pokusit ji řídit. Dosavadní přístup se neosvědčil. Angelo Merkelová, při vší úctě k Vám, nezvládli jsme to.

Nyní je v sázce právní stát jako takový. A co víc: Nyní je v sázce západní civilizace. Nelze z učebnic dějepisu vynechávat pasáže o středověkých pogromech nebo o vyhlazování Židů v Osvětimi a jinde, jen aby to nerozčílilo rodiče muslimských žáků. 

            Co postrádám, jsou informované výhledy do budoucna. Co s Evropou udělá, přijdou-li v jednom roce dva miliony migrantů? Co s ní udělá, přijdou-li miliony tři? Jaké jsou demografické prognózy? (Ty samy o sobě nevyhlížejí tak černě jako před pár lety. Pokles porodnosti se snižuje i u migrantů.) Jak na změny připravit původní obyvatelstvo? 

 Nedávno jsem poslouchal své oblíbené komentátory z britského pořadu Trigonometry. Jeden z nich, s jehož názory většinou souhlasím, říkal, že Londýn je bezpečné místo. Hned na to jsem četl o uzavírání židovských škol. Uvědomil jsem si, jak jsou pohledy relativní. Stále ale platí to, co jsem zmínil na počátku: Židé jsou jako kanárci v kleci v dolech. Pokud v Londýně nemohou otevřeně fungovat židovské školy, Londýn z mého pohledu není bezpečným místem (viz Three Jewish schools in London close over security fears – BBC News).

A víte, co mě těší? Že Praha je bezpečné místo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor je teolog a publicista Datum: 8. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

41 Komentáře

 1. Pane Drápale, jen tak v krátkosti. Dobře, na jedné straně jste upozorňoval na komplikace, které může přinést nekontrolovaná migrace. Stejně tak jste ovšem nadšeným podporovatelem velkého Babylonu (i když už pomalu couváte). Toho Babylonu, který se v účelu a principu neliší od toho biblicky prvního. Nebýt i toho současného, nenaplnily by se podmínky pro stav, který zde je. Opět si odporujete.

  Odpověď
 2. Okamura měl od počátku správný názor na migraci, který dodnes nezměnil, na rozdíl třeba od lidovců. Migrace nevznikla sama od sebe, ale byla řízená a EU ji podporovala. Severské státy už se snaží něco dělat a dostat nelegální migranty zpět. Je třeba si přiznat pravdu a nemlžit. Pokud někdo volil dnešní pětikolku, tak touto volbou podpořil migrační politiku EU. Z toho se nelze vylhat.

  Odpověď
 3. „Migrace je nevyhnutelná. Nezastavíme ji. Ale mohli bychom se alespoň pokusit ji řídit. Dosavadní přístup se neosvědčil. Angelo Merkelová, při vší úctě k Vám, nezvládli jsme to.“

  To zní děsivě: něco jako: občanská vláka je nevyhnutelná. A k tomu ta Merkelová…. a autorovi vadí když má Okamura nebo LePen pravdu.

  Odpověď
 4. https://cnn.iprima.cz/islamiste-vyhlasuji-valku-zapadu-varuje-expert-nejde-o-izrael-ale-chalifaty-v-evrope-416768#/300c99d4537ecffcdd6687ee701920ec

  nevyhnutelná migrace? vnímá autor že ta „migrace“, neboli invaze, je víc než podporovaná eu? převoz tzv. „syrských uprchlíků“ ze všech muslimských zemí – od pakistánu do afriky – je organizována tzv. „neziskovkami“ bohatě financovnými z eu a zejména německa …. to vypadá skoro jako nějaký záměr.
  a v souvislosti s 10% poklesem prodnosti a 10% nárustem nadůmrtí, oboje od roku 2022, to vypadá ještě hůř, zejména v očích „konspirátorů“ a „dezinformátorů“, kteří nechápou co napsal kdysi jistý politik:
  „Český národ, chce-li žíti dále, musí přijmouti také víru Nové Evropy, jako kdysi zavčas přijal křesťanství. Český národ nabude ohromné síly a životnosti, bude-li cítit evropsky v novém, lepším smyslu.“
  nebo
  „Vstupujeme do nové éry evropských dějin, kde hospodářsky padají hranice mezi státy a kde evropanství překlene všechny staré trpkosti mezi národy.“

  Odpověď
 5. Šelmy země aneb Vize a proroctví v islámu aneb Celý svět pod vládou islámu

  Leckteří muslimové se dívají na migraci způsobem, že prostě alláh islámu (pozor, nezaměňovat s Bohem Bible!) oslepil oči nevěřících Evropanů, aby je přijali, a tím jim dobrovolně nevědomky předali vládu nad tou zemí – pro islám. Alláh je oklamal, aby se islám rozšířil.

  Evropané nechápou (nebo se již bojí pod duchem islámu), muslimové ví, co dělají a k čemu směřují.

  Co vlastně muslimové sami říkají o budoucnosti světa na základě jejich islámských textů, jak ji vidí, kam věci směřují, podle jakého modelu jedou, a co lze – opakuji, na základě jejich věrouky – nejspíš očekávat. Tím se zabývá islámská eschatologie.

  Proč je území Afghánistánu a okolních států tak důležité z pohledu muslimů? Protože se z této lokality rozehrají finální světové apokalyptické události podle islámu, které přivedou svět do totálního područí, podřízenosti islámu. Proto. Ve finále půjde o brutální masakr nemuslimů, jinověrců, když se nepodvolí.

  Neexistují žádní opravdoví muslimové, kteří by nevěřili v den poslední a události, které mu předcházejí. Pochopení islámského pohledu ohledně Posledního dne a konkrétně „hlavních znamení“, je proto zásadní, pokud chceme porozumět klíčovým náboženským očekáváním 1,6+ miliardy muslimů na celém světě. Mahdí (mesiášská postava v islámu) je první z hlavních znamení. Příchod Mahdího je ústředním vrcholným prvkem všech islámských narativů o konci světa.

  Oblast Chorásánu (území Íránu, Afghánistánu, Tádžikistánu, Uzbekistánu a Turkmenistánu) je proto zásadní pro islámskou apokalyptiku.

  ARMÁDA ČERNÝCH VLAJEK
  Říká se, že Mahdího nástupu k moci bude předcházet armáda z východu s černými vlajkami nebo válečnými prapory.

  Šejch Kabbání uvádí:
  Hadíthy naznačují, že černé vlajky přicházející z oblasti Chorásánu budou znamenat, že příchod Mahdího je blízko. Chorásán se nachází v dnešním Íránu a někteří učenci tvrdí, že tento hadíth znamená, že když se černé vlajky objeví ze Střední Asie, tj. směrem od Chorásánu, pak se blíží příchod Mahdího.

  Jiná tradice říká, že:
  Posel Alláhův řekl: Z východu přijdou černé prapory a jejich srdce budou pevná jako železo. Kdo o nich uslyší, měl by se k nim přidat a vzdát jim věrnost, i kdyby to znamenalo plazit se po sněhu.

  Islám mává dvěma vlajkami. Jedna je bílá a druhá černá. Přes obě vlajky jsou v arabštině napsána slova: „Není Boha kromě Alláha a Mohamed je jeho posel“. Bílá vlajka se nazývá Al-Liwaa a slouží jako znak pro vůdce muslimské armády a je vlajkou Islámského státu. Černá vlajka se nazývá Ar-Raya a používá ji muslimská armáda. Říká se jí také vlajka džihádu a nosí se do bitvy. Jedna vlajka je vládní a druhá vojenská. Když se Mohamed po osmi letech vyhnanství vrátil do svého domovského města Mekky, vrátil se jako dobyvatel. S ním pochodovalo deset tisíc muslimských vojáků. Nesli s sebou černé vlajky. Na vlajkách bylo arabsky napsáno jediné slovo: trest.

  Mahdí je vnímán jako budoucí muslimský světový vůdce, který bude vládnout nejen islámskému světu, ale i nemuslimskému světu. Říká se, že Mahdí povede světovou revoluci, která nastolí nový islámský světový řád na celé zemi:
  Mahdí nastolí na světě právo a spravedlnost a odstraní zlo a korupci. Bude bojovat proti nepřátelům muslimů, kteří zvítězí.

  Mahdího prostředky a metody k uskutečnění této světové revoluce budou zahrnovat četná vojenská tažení neboli svaté války (džihád). Zatímco někteří muslimové věří, že většina nemuslimů na světě se během vlády Mahdího obrátí k islámu pokojnou cestou, většina tradic to popisuje tak, že nemuslimský svět přijme islám v důsledku Mahdího dobývání. Abduallrahman Kelani, autor knihy Poslední apokalypsa, popisuje mnoho bitev Mahdího:

  [A]l-Mahdí obdrží slib věrnosti jako chalífa pro muslimy. Povede muslimy do mnoha bitev džihádu. Jeho vláda bude chalífátem, který se bude řídit Prorokovým vedením.
  Dojde k mnoha bitvám mezi muslimy a nevěřícími během Mahdího vlády…

  Dokonce i Harun Yahya, umírněný a velmi populární muslimský autor, mluví o Mahdího invazi do mnoha nemuslimských zemí jako o „Mahdí vtrhne do všech míst mezi Východem a Západem“.

  Ústředním cílem islámského tažení by měl být Izrael, Jeruzalém.

  DOBYTÍ IZRAELE
  Islámská tradice popisuje Mahdího jako někoho, kdo se připojí k armádě muslimských bojovníků s černými vlajkami. Mahdí povede tuto armádu do Izraele a znovu jej dobude pro islám. Muslimové budou vyvražďovat Židy, dokud jich nezůstane jen velmi málo, a Jeruzalém bude sloužit jako místo Mahdího vlády nad zemí:

  Rasululláh [Muhammad] řekl: „Armády nesoucí černé vlajky přijdou z Chorásánu. Žádná síla je nebude moci zastavit a nakonec dorazí do Ely [Baitul Maqdas v Jeruzalémě], kde vztyčí své vlajky.“

  Velmi známá tradice, která je často citována v islámském světě, hovoří o Mahdího vojenském tažení proti Izraeli. Jedná se o tradici, která je zároveň nechutná, i nutící k velmi vážnému zamyšlení:
  Alláhův posel řekl: Všichni muslimové budou bojovat proti Židům a muslimové je budou zabíjet, dokud se Židé neschovají za kámen nebo strom a kámen nebo strom neřekne: Muslime či služebníku Alláhův, za mnou je Žid, pojď a zabij ho. Sahíh Muslim (41.6985)

  Je důležité si povšimnout odkazu na Baitul Maqdas. To v arabštině znamená „svatý dům“. To je odkaz na Skalní dóm nacházející se na Chrámové hoře v Jeruzalémě. Zvláště jedovatým způsobem egyptští autoři Muhammad ibn Izzat a Muhammad ‚Árif komentují tuto tradici:
  Mahdí zvítězí a vyhladí ty prasata a psy a modly této doby, takže bude opět existovat chalífát založený na proroctví, jak uvádí hadíth….. Jeruzalém bude sídlem správně vedeného chalífátu a centrem islámské vlády, v jehož čele bude stát imám al-Mahdí…. To zruší vůdcovství Židů … a ukončí nadvládu satanů, kteří do lidí plivou zlo a způsobují zkaženost na zemi a činí z nich otroky falešných model a vládnou světu jinými zákony, než je šarí’a [islámské právo] Pána světů.

  Korán vidí muslimy jako nejlepší lidi: „Vy jste nejlepší ze všech lidí, pro lidstvo vyvinutí“ (3:110). Učí, že židé a křesťané, kteří nekonvertují k islámu, jsou nejhorší ze všeho stvoření: „Ti, kdož neuvěří [v islám] z řad židů a křesťanů a modloslužebníků, půjdou do pekla. Ti jsou nejhorší ze stvoření“ (98:6; kontext viz 98:1-5). Proto Korán v 9:33 přikazuje muslimům bojovat proti židům a křesťanům, aby Alláh způsobil, že islám „zvítězí nad všemi náboženstvími“.

  Dlužno dodat, že válka, kterou Korán nařizuje, není důsledkem nějakého zlého jednání, ale je zapříčiněna spíše vírou nemuslimů, jako je křesťanská víra, že Ježíš je Syn Boží (9:29-30).

  Stupňující se průběh džihádu byl Mohamedovým modelem až do jeho smrti a pro muslimy je vzorem. Byl jim, nejlepším lidem z celého lidstva, nařízen v závěrečných příkazech Koránu, aby islám mohl zvítězit nad všemi ostatními náboženstvími. Raní a klasičtí muslimové si džihád vykládali odpovídajícím způsobem, systematizovali jej do podoby doktríny a nakonec ovládli třetinu známého světa.

  Pravověrní následovníci Mohameda prostě jedou eschatologicky nalajnový model. A ano, hlavní proudy islámu se v různých eschatologických náhledech liší.

  Musnad Ahmad-Muhammad řekl: „Byla mi ukázána celá země, dokud jsem nespatřil východ východu a západ západu, a viděl jsem, že autorita islámu vládne všemu, co jsem viděl.“

  Jen „drobná“ poznámka k muslimskému ráji. Křesťanští a židovští muži půjdou dle islámu do pekla, ale jejich ženy skončí v nebi jako sexuální otrokyně pro muslimy (vedle pannen).

  Odpověď
 6. Já myslím, že je nutné, aby se objevila osoba, kterou budou akceptovat jak židé, tak muslimové i křesťané. Nějaký náboženský vůdce, který uzavře mír. Ideálně by mohl být veleknězem v nově vystaveném chrámu na Chrámové hoře a sjednotit v sobě všechna abrahamovská náboženství. Musí se ovšem těšit velkému respektu a úctě a bude třeba každého, kdo by jej zpochybnil, hnát k odpovědnosti. Vždyť půjde o světový mír! Zároveň bude třeba zvýšit bezpečnost lidstva nějak vhodně zvolenou výpočetní technikou. Například oživit covidové pasy, kdy by každý terorista mohl být okamžitě dopaden. Ideální by bylo jejich vložení přímo do těla. Kdo by se zdráhal, toho by z počátku stačilo vyřadit z monetárního systému.

  Odpověď
 7. Autor je popleta. Trigonometry je nauka o trojúhelnících. Jeho oblíbený podcast Triggernometry je odvozen od slova trigger – spoušť. Tedy volně přeloženo : míříme na všechno.
  Arabista Petr Pelikán říká k migrantům : nakonec je všechny zlegalizujeme, protože je nedokážeme vyhostit.
  Pokud by Evropa skutečně chtěla migraci řešit a řídit, musela by se pochlapit, ubrat lidských práv a přidat lidských povinností. Jsme toho ještě schopni, když řešíme bolístky různých genderů; aspirace všech dosáhnout vysokoškolského titulu; a debilitizaci ( tedy, ehm, digitalizaci ) všeho ?

  Odpověď
 8. Vždyť Hospodin, váš Bůh, je Bůh bohů a Pán pánů, Bůh veliký, všemocný a vzbuzující bázeň, který nebere ohled na osobu a nepřijímá úplatek, ale zjednává právo sirotku a vdově, miluje hosta a dává mu chléb a šat. Milujte tedy hosta, neboť jste byli hosty v egyptské zemi (Deuteronomium 10,17-19).
  ——————————————————
  Vážený pane Drápale, vážím si toho, že zůstáváte křesťanem, že podporujete přijímání uprchlíků, i když vám to v tuto chvíli na oblíbenosti nepřidá. Lidé jako Krejčí, Konečný, Bong a Urbanová o tom, co Písmo říká, neví nic a skutečnými křesťany proto nejsou.

  Je nicméně skutečností, že ne každý host se chová tak, jak by se host chovat měl a proto souhlasím, že by hosté měli být prověřováni. Pokud neučiní veřejný závazek ctít zákony hostitelské země (i nepsané) – deportovat. Mám na mysli rovnost mezi muži a ženami, náboženská tolerance, atd. Domnívám se, že pro náboženské extrémisty je takový závazek neskousnutelný.

  Mluvíme-li o nebezpečí islámských teroristických atentátů, ty vesměs s muslimskými uprchlíky nemají nic společného. Například teroristické útoky v Paříži v listopadu 2015 si vyžádaly 130 mrtvých. Hlavní organizátor útoků, 28letý belgický státní příslušník marockého původu Abdelhamid Abaaoud se narodil 8. dubna 1987 v Anderlechtu. Salah Abdeslam, francouzsko-marocký islámský terorista, jeden z hlavních strůjců těchto útoků, se marodil se 15. září 1989 v Bruselu, hlavním městě Belgie. Tito lidé jsou potomky gastarbeiterů, kteří do západních zemí byli lákáni jako zdroje špatně placené práce, kterou domácí nechtěli dělat. Například do Francie byli lákáni Alžířané, do Německa Turkové.

  Teroristé Hamásu jsou ideově příbuzní islámskému státu (ISIS) v Sýrii a Muslimskému bratrstvu v Egyptě. Jsou to všechno politicko-náboženští extrémisté. Proč provádějí taková zvěrstva jako například bestiální zavraždění 1400 Izraelců v kibucech? Aby vyvolali nenávist Západu proti všem muslimům a aby následně nenávist Západu proti nim zradikalizovala západní umírněné muslimy. Plán islámských extrémistů se docela daří. Měřítkem jejich úspěchu je růst popularity a nenávistných projevů extrémistických stran jako SPD a ANO v Česku, AfD v Německu, Národní sdružení ve Francii atd. Ti všichni kráčí ve stopách Adolfa Hitlera. Stejně jako Hitler vyvolával strach z Židů, že usilují ovládnout svět, stejně tak tento článek vyvolává strach z ovládnutí Evropy islámem.

  Pane Drápale, nesedejte, prosím, na lep těm, co vyvolávají nenávist. Vězte, že i na straně odpůrců islámu jsou teroristé jako náš Jaromír Balda zmanipulovaný stranou SPD.

  Odpověď
 9. Pane Pavle, Vy nám zase říkáte jen půl pravdy
  „Abdeslam v létě roku 2015 třikrát navštívil Budapešť, odkud převezl do západní Evropy nejméně 13 teroristů vycvičených Islámským státem, včetně tří pozdějších útočníků v Bataclanu. Teroristé pronikli do Maďarska ze Srbska ukrytí mezi uprchlíky a na cestě několikrát využili pomoci humanitárních pracovníků – mj. k získání maďarských SIM karet či k přenocování “ ( cs.wikipedia ). Na Abdelhamid Abaaouda se podíváme přímo na anglickou wikipedii. V roce 2013 se připojil přímo k ISIL v Sýrii a v časopise Dabiq se chlubil proléváním krve nevěřících a záměrem zabíjet na Západě. Byl na něj vydán zatykač, přesto se s proudem migrantů přes Řecko počátkem roku 2015 vrátil do západní Evropy. Oba byli průšviháři od dětství, přesto mohli mít slušné zaměstnání ( obchodník, mechanik v metru ) a kdyby se neradikalizovali, možná by z toho vyrostli.
  Toto neustálé omlouvání je asi důsledkem Vašeho “ názoru, že všechna náboženství jsou v podstatě stejná“ ( citace z článku D. Drápala, přečtěte si znovu celý kontext). Kdyby se ti dva radikalizovali jako křesťané, byli by z nich snad milí chlapíci a spořádaní otcové rodin.
  Také neuznávám princip kolektivní viny, jen nesmíte zapomenout,že
  – islám pro svou ideologickou nejednoznačnost ( možná přímo satanskou inspiraci ) vede své poctivé následníky ke zlu.(Pokud znáte nějakého demokraticky smýšlejícího muslima, dejte mi na něj tip ).
  -migrace z islámských zemí hrozí velkým nebezpečím příchodu skrytých teroristů. Takových, s jakými se popletený senior Balda nedá srovnávat. A dost toho pána urážíte, když ho srovnáváte s chladnokrevnými hrdlořezy.

  Odpověď
 10. Pane Mirku P.,

  spolu s muslimskými uprchlíky mohou na Západ přijít i skrytí teroristé. Nejsou však schopni zorganizovat obří teroristický útok, jako byl ten v Bataclanu. Vina za tento útok tedy padá na evropské občany a v žádném případě ji nelze vztáhnout na všechny muslimské uprchlíky.

  Vůbec si nemyslím, že všechna náboženství na světě jsou stejná a nedokážu posoudit vaši myšlenku, že islám má satanskou inspiraci a že vede své následníky ke zlu. Jsem však přesvědčen, že nelze každého muslima automaticky považovat za teroristu.

  Evropa dala světu dvě náboženství, která jsou mnohem nebezpečnější než islám. Nacismus má na svědomí 60 milionů lidských obětí, komunismus 100 milionů obětí. Muslimové se mají ještě hodně co učit. Strany jako SPD u nás, AfD v Německu, Národní sdružení ve Franci, Švédští demokraté ve Švédsku…jsou založeny na zvrhlé nacionalistické ideologii a jdou tak ve stopách Hitlera. S ohledem na hostorické zkušenosti, počet jejich příznivců a politické preference je považuji za nesrovnatelně nebezpečnější než muslimy.

  Je málo demokratických islámských zemí, ale jsou – Indonésie, Indie, Turecko.

  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1619247-muslimove-vyjadruji-soustrast-obavaji-se-ale-ze-se-negativni-nalady-obrati-proti-nim

  Odpověď
 11. Dívám se teď na poslední komentáře

  a názory pana Pavla V jsou stále a opakovaně čistý Rolling. Nemá smysl s ním diskutovat. Odbihani od tématu (jeho oblíbená největší a přitom v podstatě nevýznamn hrozba SPD) manipulativni zkratkovitá argumentace jako nacionalista rovná se načíst a podobně. Opakované jmenovité Napadání cituji Lidé jako Krejčí, Konečný, Bong a Urbanová… s cílem vyvolat konflikt.

  Po ovoci se pozná, kdo následuje pokojného a spravedlivého krále Ježíše Krista a kdo je obyčejným převlečeným vlkem.

  Odpověď
 12. to Jiří Aron

  Podobnou argumentaci jako vy používal bolševik. Nereagoval na argumenty soupeře, nýbrž snažil se ho znevěrohodnit jako člověka. Ve vašem příspěvku není jediný věcný argument. Obviňujete mě, že jsem trol. Trolem jste však spíše vy. Trol se vyznačuje tím, že nereaguje na argumenty účastníků dialogu, ale mele si to své.

  Odpověď
 13. https://www.jihadwatch.org/2023/11/colorado-muslim-who-murdered-ten-people-in-supermarket-pleads-not-guilty-by-reason-of-insanity
  Alissa … ??? Hm, no vlastně Al Issa. Je někdo překvapen?
  S těmi jmény je to podobné jako jistý „David Sonboly“ (vrah, 9 mrtvých, řada zraněných), tedy dle médijí, i těch pravdomluvných, českých… Jen že se tento „xenofobní“ a „extrémně pravicový“ (dle též vždy pravdomluvné vikipédije) David Sonboly, národnosti iránské, vlastně jmenoval Ali Daud Sonboli (nebo taky Sunbulli, Sonboly, je to arabsky…).
  https://shoebat.com/2016/07/23/the-munich-massacre-is-a-complete-coverup-the-munich-shooters-facebook-including-his-family-background-shows-he-is-not-iranian-but-a-syrian-islamist-pro-turkey/, Podobn

  Odpověď
 14. Pane Bongu,

  mám pro vás příznivou zprávu. Francie vydala mezinárodní zatykač na islámského masového vraha Bašára al-Asada za použití zbraní hromadného ničení.

  Odpověď
 15. Pane Bongu,

  ve Švédsku zatím žádní pachatelé přestřelek nebyli zatčeni, takže tvrzení o tom, že je páchají migranti je zatím jen domněnkou. U nás páchají teror sympatizanti Tomia Okamury (Jaromír Balda), ale to neznamená, že viníkem každé vraždy je Okamura.

  Odpověď
 16. To Josef Bong

  Ve vašem odkaze se píše o ubodání Alexandry Mezherové ve švédském Mölndalu. Aniž by tam byla vysvětlena souvislost, píše se v tom článku o muslimských ganzích.

  Alexandru Mezherovou pobodal somálský uprchlík v azylovém cenru. Dva spoluobyvatelé centra (migranti) pomohli útočníka přemoci. Jeden z nich byl také pobodán.

  Z uvedeného je patrné, že vrah nebyl členem žádného drogového gangu a že váš článek čtenáře manipuluje, tedy lže. Zdroj: https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Fatal_stabbing_of_Alexandra_Mezher?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

  Chtěl bych podotknout, že vraždění Anderse Breivika na ostrově Utoya neznamená, že všichni Norové jsou křesťanští náboženští fundamentalisté a teroristé.

  Odpověď
 17. to Josef Bong

  Prozkoumal jsem internet, abych zjistil, kdo ubodal šestnáctiletého chlapce Thomase v Crépolu. V žádné zprávě se neobjevilo, že skupina útočníků byli muslimové. Narazil jsem pouze na tuto informaci: „První získané informace naznačují, že příchod skupiny útočníků byl pravděpodobně předem naplánován a “možná souvisel s nějakým účtem, který měl někdo z účastníků večírku vyrovnat”. Dosud nedošlo k žádnému zatčení.“ Připomínám, že zavražděný byl kapitánem rugbyového týmu.

  Pane Bongu, vaším zdrojem, že pechatelé byli muslimové, je „nejmenovaný soudní zdroj“. Takový zdroj se nazývá agentura JPP (jedna paní povídala). Pane Bongu, drtivá většina vašich příspěvků je vylhaná. Vašim cílem je šířit nenávist.

  Odpověď
 18. Zřejmně nějaká pomluva … a taky to neni ve Švédsku, tam je klid… na frontě občanské války
  https://www.islamizace.cz/Articles/2166-imigrant-skrtil-nemku-nechali-ho-na-svobode-dalsi-znasilnil.aspx
  Taky pomluva, asi… z médijí se zvídavý čtenář dozví o těch vzpurných bránících se ovečkách hodně: jména, zaměstnání, portréty, jen ten rádoby vrah nikde nic, policie neví, nezná ….
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Irsko-jsme-ve-valce-Migrant-pobodal-deti-na-ulici-Spolecnost-ve-varu-Masove-protesty-hori-auta-746653

  Odpověď
 19. https://www.novinky.cz/clanek/podcasty-hlas-na-pousti-evropa-je-pod-utokem-lidi-kteri-ji-chteji-znicit-a-nezmuze-se-na-vic-nez-na-vydesene-kvokani-40450594
  Asi nechápe tu multikulturní idylu kterou evropská vrchnost chystá na své ovce
  A co ten petr pavel, nad kterým se zde nedávno někdo rozplýval?
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-pavel-mnistr-vnitra-rakusan-krizova-legislativa-migrace-rozpocet.A230626_120347_domaci_kop
  Nu inu milý čtenáři … chápeš co se děje?

  Odpověď
 20. Odpověď
 21. Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář