Dcera Jordana Petersona popsala svoji cestu k nalezení Boha

Dcera spisovatele a oblíbeného řečníka Jordana Petersona nedávno prozradila, že uvěřila v Boha.

Když vyrůstala se svým otcem, známým klinickým psychologem, naučila se hodně o psychologickém významu Bible, ale „asi před měsícem jsem našla Boha… a bylo to velmi náhlé,“ řekla Michaila na svém podcastu.

SOUVISEJÍCÍBoj Jordana Petersona proti chaosu

„Jsem v tom docela nová,“ cituje ji portál The Christian Post. „Poslední měsíc jsem si četla Bibli a modlila se…. A myslím, že svým způsobem je to… pravděpodobně protestantské…. A přišlo do mého života mnoho pokoje, který jsem najednou pocítila, pokoje, jaký jsem ještě nezažila. Je to naprosto absurdní. Nemůžu tomu uvěřit,“ dodala.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Michaila  poznamenala, že ve svém životě zápasila se čtyřmi hlavními problémy a rozhodla se přes léto odcestovat do Austinu v Texasu, aby zjistila, jestli se tam nechce přestěhovat. Přestože se rozhodla, že Austin pro ni není tím nejlepším místem, potkala tam křesťana, který jí pomohl změnit život. Když s ním sdílela své boje, muž jí řekl, aby hledala Boha a požádala ho, aby se jí „zjevil“.

„Tu noc jsem šla domů a byla jsem kvůli těmto čtyřem hlavním problémům hodně rozrušená a byla jsem v posteli. Modlila jsem se, byla to velmi urgentní modlitba… a další den se všechny čtyři problémy vyjasnily způsobem, který dával smysl,“ pokračovala.

„Také jsem se probudila s takovým pocitem klidu, který jsem ještě necítila. A to stačilo. Říkala jsem si: ‚Dobře, to mi stačí‘,“ řekla.

Uvedla, že byly chvíle, kdy cítila, že její zkušenost mohla být jen emocionální náhoda. „A pak jsem měla ten nejdivočejší sen… probudila jsem se v 5:30 ráno a měla jsem sen… Tento silný hromový hlas jen zaduněl: ‚Udělej to!‘ Probudila jsem se a přemýšlela: Myslím, že právě na mě zakřičel Bůh. Myslím, že se to právě stalo.“

V březnu se Jordan Peterson, který byl vychován jako protestant, rozplakal v jedné ze svých podcastových relací, když zmínil osobu Ježíše Krista. Poprosil tehdy své fanoušky, aby se modlili za jeho cestu víry.

V reakci na kritika, který tvrdil, že křesťanské evangelium není o nic významnější než příběhy o umírání a vzkříšení jiných mytologických bohů, kanadský profesor poukázal na to, že Ježíš byl skutečný člověk. „Problém je, že tomu asi věřím. A jsem ohromen svým vlastním přesvědčením a nerozumím tomu,“ řekl.

„Protože jsem někdy viděl, jak se objektivní svět a svět vyprávění dotýkají. Ve svém životě jsem to viděl mnohokrát, a tak jsem v určitém smyslu věřící, je to nepopiratelné,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. listopadu 2021 Foto: YouTube – Michalila Peterson

Tags: ,,,,

3 Komentáře

 1. Mám z toho obrovskou radost. Jordan Peterson i jeho rodina (manželka, syn a dcera) jsou vnitřně nesmírně poctiví lidé. A všichni prošli nesmírným utrpením. Věřím, že se za ně hodně lidí modlí.

  Odpověď
 2. Možná nakonec i Peterson dojde ke křesťanství. Ale jeho cesta bude pravděpodobně hodně krkolomná. Nedávno jsem na Facebooku zhlédla nějaká videa. Například toto: https://www.facebook.com/Nebud.Knedlik/videos/1458875984315776
  Musím říct, že jsem tomu tak úplně nerozuměla. Hlavně ne tomu, proč podle Petersona byl babylónský Marduk vzorem pro postavu Ježíše Krista. Aspoň v závěru videa něco takového říká.

  Odpověď
 3. Dan je velmi velkorysý, to ho šlechtí. V nebi je radost nad každým obráceným hříšníkem a jak říká modlitba Páně : co je v nebi má být i na zemi.
  Osobně vůbec nejsem nadšený, že jsem se s tak extravagantními osobami jako otec a dcera Petersonovi skrze web krestandnes seznámil. Pokud jsou skutečně obráceni, doufám, že to bude brzy poznat po ovoci a alespoň některé své kontroverzní názory přehodnotí. Konkrétně Mikhaila se prestane živit prodáváním tzv. Lví diety přes internet, i když nemá žádné vzdělání ve výživovém poradeství. A krmit se pouze hovězím masem je strašně neekologické, Dane, 🙂
  M. Pinkas

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář