Desítky tisíc lidí se v hlavním městě USA modlily za národ

Desítky tisíc křesťanů v sobotu zavítaly do hlavního města USA, aby v pokání a v modlitbách prosily Boha za svůj národ. Modlitební pochod zorganizoval Franklin Graham s touhou o Boží zásah do rozdělené společnosti.

 Do Washingtonu před nadcházejícími prezidentskými volbami, přicestovali křesťané ze všech částí země. Cílem organizátorů byla snaha o obnovení smlouvy s Bohem, kterou jak věří, před 400 lety vytvořili zakladatelé Spojených států.

Ke shromážděnému zástupu promluvily některé známé křesťanské osobnosti.

Jonathan Cahn, jeden z organizátorů, řekl podle CBN News: „Vyhnali jsme Boha ze svých srdcí, z naší politiky, ze zákonů, ze školství našich dětí, z veřejných náměstí. Z našich podniků, z našich médií, z naší kultury, z našich životů. Vyhnáním Boha vzniklo vakuum, do kterého přišla záplava dalších bohů.“

„Když se modlíte, pamatujte, že přicházíte k nejvyšší autoritě, která existuje,“ řekla Anne Graham Lotz, dcera evangelisty Billyho Grahama. „Zasloužíme si soud … ale prosíme o milost,“ dodala.

Prezident Trump poslal text s tímto zněním: „V tento národní den modliteb a pokání, když obracíme své srdce k našemu Pánu a Spasiteli, se první dáma a já připojujeme v modlitbě k milionům křesťanů zde ve Spojených státech a po celém světě.“

Franklin Graham na začátku celé akce přivítal viceprezidenta Mike Pence a poděkoval účastníkům za to, že pro blaho své země se sjednotili v modlitbě. Setkání začalo u Lincolnova památníku a mělo několik zastavení, při kterých se účastníci modlili za různé témata.  Graham zdůraznil, že „moje modlitby nejsou o nic důležitější než ty vaše“ a poprosil, aby věřící ve své individuální modlitbě přednášeli Bohu své prosby.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. října 2020 Foto: Twitter – Mike Pence

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář