Heidi Baker chce být i přes smrtelné nebezpečí nástrojem Boží lásky

Heidi Baker žije v jedné z nejchudších zemí na světě – ve státě, který je nyní považován také za jeden z nejnebezpečnějších. Přes to všechno se rozhodla zůstat a být svědectvím Boží lásky pro místní obyvatele, kteří jsou v posledních měsících těžce zkoušeni nepříznivými okolnostmi.

„Je to nejúžasnější období, jaké jsme kdy měli. Je požehnáním žít v této době,“ řekla v rozhovoru pro televizi CBN News 61letá americká misionářka žijící v mosambické provincii Cabo Delgado, ve které od roku 2017 extrémisté napojení na Islámský stát terorizují místní obyvatele.

SOUVISEJÍCÍHeidi Baker: I přes obrovské utrpení, vidíme hlad po Boží lásce

Militanti s cílem vybudovat na ostrově kalifát, za tu dobu zabili více než 2600 lidí a dalších 700 tisíc bylo nuceno opustit své domovy.  „Pokud vyznáváte Ježíše, jste jedním z prvních, kdo je na jejich seznamu,“ dodává Baker.

Teroristická skupina známá jako aš-Šabáb je zodpovědná za desítky útoků. „Kostely byly spáleny a kdokoli, kdo nesouhlasí s touto konkrétní skupinou teroristů, ať mají jakoukoli víru, tak jejich domovy jsou spáleny.“

Islámští ozbrojenci zahájili v posledních týdnech několik dalších útoků. „Aš-Šabab je děsivá parta,“ upozornila Baker. „Nechci se nechat zabít, nechci být unesena, chci prostě jen pokračovat v kázání tohoto slavného evangelia po mnoho dalších desetiletí,“ vyjádřila svou touhu americká letniční misionářka.

SOUVISEJÍCÍMisionář v Mosambiku: Džihádisté válčí o ložiska přírodních surovin

Baker, která vede křesťanskou humanitární organizaci Iris Global, žije v Mosambiku již více než 25 let a tam z první ruky viděla zoufalství a bolest lidí. Přes všechny negativní okolnosti, říká, že Bůh tady koná své dílo.  „Uprostřed této tragédie Bůh dělá neuvěřitelně krásné věci a utírá slzy,“ řekla.

Baker si vyslechla nespočet příběhů od přeživších, kteří unikli ze spárů džihádistů. Jako žena jménem Amina, jejíž manžel byl zavražděn radikály, protože odmítl zapřít Krista.

Je přesvědčena, že ji Bůh poslal do Mosambiku právě pro dobu jako je tato, aby se stala Jeho svědectvím lásky. „Netušila jsem, že nás Bůh připravuje na to, abychom byli těmi správnými lidmi na správném místě ve správný čas, abychom sdíleli radikální lásku úžasného spasitele Ježíše, který žádá svůj lid, aby byl Jeho rukama a Jeho nohama na planetě Zem.“

Mosambik je nyní mezi hrstkou afrických zemí, které jsou svědky prudkého nárůstu teroristických útoků. Podle CBN do boje jsou zapojeny také americké speciální síly, které byly minulý měsíc vyslány do Mosambiku, aby tamní vládě pomohly v boji proti islamistům.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. května 2021 Foto: Wikipedie – Heidi Baker

Tags: ,,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář