Hromadný křest studentů Auburn University

Bůh jedná na univerzitních kampusech po celých Spojených státech. Na začátku tohoto roku zasáhlo probuzení kampusy jako Asbury University, Lee University a Samford University. A nyní studenti Auburn University svědčí o tom, že Bůh na začátku tohoto týdne jednal při události, při které stále „nemají slov a jsou v úžasu“.

Tisíce studentů univerzity zaplnily v úterý večer Neville Arenu, aby uctívaly a chválily Ježíše, ale improvizovaný křest, který začal tím, že se jeden student chtěl nechat pokřtít, se rozrostl na zhruba 200 lidí, kteří se rozhodli odevzdat svůj život Kristu. 

SOUVISEJÍCÍPo probuzení na Asbury hlásí evangelikální školy rekordní počet nových studentů 

„Viděl jsem, jak basketbalisté Auburnu porazili Kentucky. Viděl jsem, jak auburnský fotbalisté porazili Alabamu, ale nikdy jsem neviděl něco takového, jako v úterý večer,“ řekl student posledního ročníku univerzity Michael Floyd pro WFSA12 News.

Na „Večer uctívání“ v rámci akce Unite Auburn přišlo více než 5 000 lidí. Akce této univerzitní služby vznikla s cílem spojit křesťanskou komunitu alabamské školy k večerní bohoslužbě. Jako hosté vystoupili autorka bestsellerů Jennie Allenová a pastor Jonathan Pokluda a chvály vedla skupina Passion Music.

Allenová se na Instagramu podělila o to, jak ke konci večera cítila, že se má studentů zeptat, zda se chtějí nechat pokřtít. 

„Dokončila jsem poselství v Auburnu a byla jsem mimo pódium a jeden student napsal pastorovi vedle mě, že chce být dnes večer pokřtěn. Tak jsem se vrátila na pódium a zeptala se, jestli chce ještě někdo uvěřit Kristu a nechat se pokřtít,“ vysvětlila. 

„Desítky lidí zvedly ruce,“ dodala Allenová.

Na křest studentů nebyl na místě prostor, a tak tisíce lidí zamířily k jezeru. „Obešli jezero a 6-10 z nás bylo ve vodě a křtili stovky lidí,“ popsala Allenová. 

Dokonce i hlavní fotbalový trenér Auburnu Hugh Freeze vlezl do vody, aby pomohl, uvádí WSFA12. 

„Lidé obklopovali jezero téměř do půlnoci a poslouchali příběhy o změně života, křičeli a jásali a modlili se,“ dodala Allenová. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. září 2023 Foto: Facebook – Auburn University

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář