Křesťan dnes

Íránští muslimové nacházejí Ježíše skutečně zázračným způsobem: Bůh používá sny

Jedna z vedoucích organizace, která se snaží šířit evangelium mezi Íránci, uvádí, že tvrzení o setkáních s Ježíšem ve snech jsou „poměrně častá“ a že Pán tato setkání využívá k tomu, aby k němu jednotlivce přivedl blíže.

„Bůh si sny používá k tomu, aby k Íráncům neustále promlouval,“ řekla nedávno pro CBN News Lana Silková, ředitelka americké organizace Transform Iran. „Používá všechny metody, které může. … Íránci jsou otevření snům, jsou to snílci. Rádi o svých snech mluví a jsou si svých snů vědomi a Bůh si je používá, aby k nim promlouval.“

SOUVISEJÍCÍIránští evangelikální křesťané se sjednocují, aby společně pomáhali šířit evangelium

Zatímco zprávy o tom, že se Ježíš zjevuje ve snech obyvatelům Blízkého východu, jsou časté, o lidech na Západě obecněji se to říci nedá.

Silková vysvětlila, proč podle ní existuje v této otázce tak radikální rozdíl mezi Západem a Blízkým východem.

„Myslím, že jsme se na Západě stali docela sekulárními a všechno jsme chtěli racionalizovat a pochopit,“ řekla. „A když jste na místě, kde to musí být ve vašem referenčním rámci a něco, co můžete vysvětlit, pak se nakonec připravíte o některé vzrušující, kreativní způsoby, kterými Bůh rád mluví.“

Silková pokračovala: „Takže je to pro nás na Západě výzva, abychom se zbavili potřeby být schopni zcela ovládnout informace a proces a plně je pochopit, a prostě dovolili Bohu, aby nás „ohromil“ a dělal tajemné věci.“

Podělila se také o několik silných příběhů týkajících se zjevování Ježíše Íráncům ve snech.

Jeden takový příběh se týkal muslimské ženy, která byla ve 13 letech donucena ke sňatku a čelila extrémnímu traumatu. Vyprávěla, že se jí v Íránu při transformaci začal zjevovat Ježíš ve dveřích a poté ve snech.

„Vztáhl k ní ruku a řekl: ‚Pojď a důvěřuj mi, pojď a následuj mě,'“ řekla Silková. „Pak usnula a on se jí zjevoval ve snech a mluvil k ní … bylo to jemné volání.“

Žena, která byla šokována a domnívala se, že se musí více přimknout ke své muslimské víře, aby zjevení zastavila, začala odříkávat islámské modlitby s větší úctou. Když se však jednoho dne šla pomodlit Mohamedovo jméno, stalo se něco šokujícího: „Z jejích úst vycházelo jméno ‚Ježíš'“.

Nakonec svůj život odevzdala Kristu a nyní slouží jako pastorka v týmu služby Transform Iran. Její příběh je samozřejmě jen jedním z mnoha.

Není žádným tajemstvím, že íránský extremistický islámský režim horlivě potírá křesťanství, víra je zde zakázána a dokonce trestána.

Ježíšovo zjevení ve snech je často připisováno mocné Boží metodě, která překonává lidské bariéry. Je smutné, že konverze ke křesťanství může přijít draho.

„Je to nebezpečné,“ říká Silková o praktikování křesťanské víry v Íránu. „Je to každodenní riziko. … Je to pro ně velmi obtížné. Vláda je sleduje. Je u nich nelegální konvertovat ke křesťanství, je u nich nelegální vlastnit Bibli, učit se ji sdílet s ostatními a mluvit o ní – a cena, kterou za to platí, je značná.“

Silková uvedla, že trest za porušení těchto omezení může znamenat cokoli od uzavření podniku až po vězení, mučení nebo ještě něco horšího. „Mohlo by je to stát všechno,“ řekla.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. března 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version