„Je mi to velmi líto,“ napsal Houston a přiznal, že nezvládal tlak okolí 

Zakladatel Hillsongu Brian Houston se po své rezignaci omluvil členům církve. 

V e-mailu členům Hillsongu, který cituje portál Eternity, bývalý globální senior pastor uvedl, že se omlouvá za svá selhání a že za pozici, ve které se nachází, nemůže vinit nikdo jiného než sebe.

„Těm, kteří byli přímo ovlivněni mými činy, se omlouvám za bolest, kterou jsem vám způsobil,“ napsal.

SOUVISEJÍCÍHillsong z Phoenixu požádal kvůli sporům o odchod z denominace 

Houston odstoupil po šetření ze strany vedení Hillsongu, které se zakládalo na stížnostech na nevhodné chování. Houston měl v jednom případě posílat nevhodné textové zprávy zaměstnankyni církve a při jiné příležitosti vejít opilý do hotelového pokoje cizí ženy.  

Po jeho rezignaci už tři lokální americké sbory oznámily, že vystupují z denominace. 

Houston na adresu členů církve řekl, že „ lítost nikdy nebude stačit k vyjádření mého zármutku“. Letniční pastor žijící v australském Sydney také vyjádřil svou lítost nad bolestí způsobenou členům rodiny.

SOUVISEJÍCÍ – Zakladatel Hillsongu Brian Houston po medializovaných informacích rezignoval 

„Bobbie, v mých očích jsi dnes nejkrásnější a nejvěrnější člověk ztělesňující Krista,“ napsal na adresu své manželky.  „Miluji svou rodinu a hluboce mě bolí, když vás vidím, že musíte procházet těmito věcmi,“ cituje prohlášení portál Christian Today. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Houston založil Hillsong Church spolu s Bobbie v Sydney v Austrálii před téměř 40 lety. Řekl, že jeho rezignace „nebyla tím, jak jsem si představoval, že jednou skončím“ a doufá, „že mne mé chyby nebudou definovat“.

Ve svém omluvném dopise Houston také uvedl, že je odhodlán vyřešit své problémy s alkoholem.

„Během mnoha let neustálého tlaku, odporu, výzev a útoků, doprovázených mým osobním zmatkem nad hříchem mého otce, se mnoho lidí ptalo:  Jak se s tím vším vyrovnáváš a jak můžeš přes to všechno pokračovat? A teď známe odpověď. Vůbec jsem to nezvládl,“ napsal a dodal, že v tom období začal sahat po alkoholu.  

„Prosím, buďte si jisti, že přijímám plnou odpovědnost za své činy a za pozici, ve které se nacházím, nemohu vinit nikoho jiného než sebe,“ pokračoval. 

„Může to nějakou dobu trvat, než uvidíme světlo na konci tohoto tunelu, ale vím, že Bůh s námi ještě neskončil,“ uzavřel dopis někdejší pastor sítě sborů Hillsong. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. dubna 2022 Foto: Hillsong – Brian Houston

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář