„Jen jsem tam ležela přemožena Boží láskou.“ Bývalá pracovnice kliniky na potraty se setkala s Kristem

San Sebastian – Marie Gomezová je bývalá zaměstnankyně kliniky, kde se prováděly potraty, sídlící v Bilbau. Nečekané okolnosti však změnily nejen její životní dráhu, ale i jméno.

Gomezová se sdílela se svým příběhem o cestě k Bohu na konferenci v San Sebastianu, o kterém informuje CNA. Tam vysvětlila, co je za dramatickou změnou od pracovnice na klinice, která nenáviděla všechno, co mělo spojitost s církví.

Ačkoli byla pokřtěna v katolickém kostele, svou víru nepraktikovala. Pracovala na interrupční klinice jako zdravotní sestra, kde připravovala ženy na lékařské zákroky.

Řekla, že její úkolem bylo udržet během zákroku klientku v klidu. Někdy byly ženy tak traumatizovány tím, co prožily, že si myslely, že potrat ještě neproběhl.

Své pracovní prostředí popsala jako místo plně motivované penězi a chamtivostí. Gomezová nakonec opustila svou práci, navštěvovala školu pro fyzioterapeuty.

Poté co se její manželství rozpadlo, přestěhovala se do Nepálu, aby pomohla při pracích na obnově země po zemětřesení v roce 2017. V zemi, kde je přes 80 procent hinduistů a méně než jedno procento křesťanů, se setkala s Kristem.

V Káthmándú se setkala s misionářkami charity. Zpočátku nebyla potěšena setkáním a řekla jim, že s nimi nechce mluvit, protože nenávidí Matku Terezu. Náhodné setkání na ulici, když jedna ze sester ji popadla za paži a řekla: „Pojď se mnou,“ a vedla ji do jejich kláštera, změnilo její život naruby.

Mše byla v angličtině, tedy v jazyku, kterým Gomezová nemluvila dobře, a tak tomu nevěnovala pozornost. Potom řekla, že ve španělštině zaslechla hlas: „Vítej doma.“ Nejprve řekla, že byla zmatená, a poté ten hlas slyšela ještě jednou: „Vítej doma. Tak dlouho Tě miluji.“

„Byl to Kristův kříž, který ke mně promluvil,“vysvětlila. V tu chvíli cítila, jako by dobrý pastýř se ve své nekonečné milosti rozhodl mě nazvat ztracenou ovcí, což ze mne udělalo nejšťastnějšího člověka.“

Řekla, že okamžitě prožila odpuštění všech svých hříchů. Přemožena láskou ležela tři hodiny na podlaze a vzlykala. Sestry z kláštera, které se po celou dobu modlily vedle ní, jí řekly, že se od té chvíle se bude jmenovat Marie.

Sestry jí dále vysvětlily, že se celý rok modlily za fyzioterapeutku, aby přišla do Káthmándú, a že sestra, která ji ten den chytila ​​na ulici, dostala vnuknutí od Ducha svatého, že Gomezová je „ta, na kterou čekali.“

„Byla jsem tou suchou kostí v údolí, kterou se Bůh rozhodl oživit,“ řekla Gomezová ke své transformaci. „To je Boží milosrdenství.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 28. srpna 2019  Foto: screensjot YouTube – Gomezová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář